W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA ORGANIZOWANYM PRZEZ CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ - uczniowie klasy IIa - BARTOSZ i MIKOŁAJ - w klasach I- III - liczba uczestników w konkursie - 5071 - zajęli exekwo 12 miejsce - wychowawca p. Agnieszka Magiera oraz TOBIASZ z klasy IVb - w klasach - IV - VI liczba uczestników - 4302 - zajął 15 miejsce - wychowawca p. Katarzyna Jankowska - otrzymali DYPLOM EKSPERTA LOGICZNEGO MYŚLENIA. GRATULUJEMY SUKCESU I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH EDYCJACH! Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Małgorzata Wójcik.
Rekrutacja
BRAWO EKSPERCI!
FINAŁ XVI REGIONALNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MAŁY MISTRZ MATEMATYKI"
18 maja 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 w Radomiu odbył się finał XVI REGIONALNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MAŁY MISTRZ MATEMATYKI" dla uczniów klas III edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs został zorganizowany wraz z PSP nr 2 pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia i Radomskiego Ośrodka Doskonalenia w Radomiu. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolnści i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności i logicznego myślenia oraz motywowanie uczniów do osiągania sukcesów. Do finału konkursu zakwalifikowało się 34 uczniów ze szkół: PSP w Sławnie, PSP 2, 3, 4, 6, 9, 15, 18, 20, 21, 24, 25, 26, 29, 31, 34 w Radomiu. Miło nam jest ogłosić, że MISTRZEM XVI REGIONALNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MAŁY MISTRZ MATEMATYKI" został Maciej Choroś - uczeń z PSP nr 18, II miejsce zajął Filip Grad - uczeń PSP 6 i Mikołaj Papiewski - uczeń z PSP 34. Konkurs w naszej szkole zorganizowały - p. Edyta Kszczotek i p. Agnieszka Magiera.
KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC - KLAUDII Z IIA I OLI Z IA
Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej zorganizował kolejną edycję konkursu plastycznego pod hasłem "W DUŻEJ RODZINIE MIŁOŚĆ NIE ZGINIE". Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że KLAUDIA z klasy IIa zajęła I miejsce w kategorii klas II - III i ALEKSANDRA z klasy Ia zajęła III miejsce w kategorii klas O - I. Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem katechetki - p. Anety Wrzesień. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
KLASA IA I IIA TO WIE!
W roku szkolnym 2017/2018 klasa Ia pod kierunkiem p. Małgorzaty Wójcik i IIa wraz z p. Agnieszką Magierą realizowały Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej przygotowany przez Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska dla nauczycieli i uczniów klas 1 i 2 "NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ", którego celem jest pomaganie w procesie uczenia się właściwej pielęgnacji higieny jamy ustej poprzez wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie. W ramach programu dzieci obejrzały film edukacyjny, wypełniły arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej, dowiedziały się dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne oraz jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom. Poznały też przybory niezbędne do zachowania higIeny jamy ustnej. Dla dzieci to najlepszy czas, aby wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Program powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia podczas, których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Na zakończenie programu dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym. Uczniowie klasy 1a i 2a zostali laureatami I części konkursu i otrzymali CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU I ZESTAW PRZYBORÓW DO PIELĘGNACJI JAMY USTEJ! GRATULUJEMY!!!
RUCH TO ZDROWIE
Dnia 17.05 2018r klasa VIa z wychowawcą p. Agnieszką Figarską – Siwiec zawitała do Yump World w Radomiu. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji m.in. basenu z gąbkami, strefy koszykówki, siatkówki, dodgeball, gladiatorów i toru ninja. Każdy z uczestników znalazł coś zabawnego i interesującego dla siebie. Pobyt sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu , rozwijaniu zainteresowania sportem a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa le doskonałe ćwiczenia do spalania kalorii. Przyjemnie i pożytecznie spędziliśmy wolny czas.
ZIEMIO NASZA ZIEMIO , JESTEŚMY TU!
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi przebiegały pod hasłem: „Ziemio, Nasza Ziemio Jesteśmy Tu! Jesteśmy Tu! i miały na celu kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poprawienie postawy opiekuńczej wobec przyrody. Wielką przyjemnością dla zgromadzonych uczniów naszej szkoły było wysłuchanie rozmowy członków SKLOP o losach tej błękitnej planety. Całość została wzbogacona piosenkami o treści ekologicznej w wykonaniu uczniów klas: Oa, IVa, IVb, Va, VIIa. Miłym akcentem tego niezwykłego dnia był występ dzieci z klasy IIIb, którzy zatańczyli „wiosenny walczyk”. Cała społeczność szkolna oddała hołd „Matce Ziemi”- recytując słowa „ Ziemio nasza Ziemio, Nie damy Cię, Nie damy cię”! .Oprawę muzyczną przygotował p. Rafał Balicki, natomiast program uroczystości p. Agnieszka Figarska- Siwiec, p. Elżbieta Kłak, p. Barbara Szucka - Kicior oraz p. Grażyna Kiraga. Organizatorzy są dumni z występu uczniów co wyrazili w swoich słowach i serdecznym uśmiechu .
BRAWO KALINA!
W środę - 9 maja 2018r. odbył się finał konkursu plastycznego: "DARY DUCHA ŚWIĘTEGO W MOIM ŻYCIU" DLA KLAS 1 - 3 organizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Najpierw odbył sie etap szkolny. Nasi uczniowie pod kierunkiem p. katechetki Anety Wrzesień chętnie przedstawiali w formie plastycznej działanie Ducha Świętego codziennym życiu. Zgodnie z regulaminem konkursu trzy najciekawsze prace przeszły do etapu diecezjalnego. Kalina z klasy pierwszej została laureatką I miejsca w diecezji radomskiej w kategorii klas pierwszych. GRATULUJEMY!!! Ciekawostką jest to, że w pierwszym - szkolnym etapie udział wzięło około pięciu tysięcy uczniów, do Wydziału wpłynęło 300 prac, 30 z nich jury nagrodziło. Na stronie "Gościa Niedzielnego" radom.gosc.pl znajduje się artykuł poświęcony temu wydarzeniu, a także zdjęcia z uroczystego finału.
7 klasa - III MIEJSCE - BRAWO Marta!
W Regionalnym Konkursie Czytelniczym Marta dostała się do finału, gdzie prezentowała na scenie wybraną książkę konkursową. Zachwyciła ją powieść Marcina Szczygielskiego "Teatr niewidzialnych dzieci", która czaruje słowem, emocjami i buduje nastrój.
Marta również zaczarowała swoim słowem, obecnością na scenie, tworzeniem nastroju. Wystąpiła z biało-czarnymi grafikami, które nawiązywały do kolorów rzeczywistości ukazanej w powieści.
Uczennica pięknie opowiadała, zachęcając swym wystąpieniem do przeczytania książki.
Zajęła III miejsce i została zaproszona na uroczystą Galę wręczania dyplomów i nagród do Resursy 28 maja.
Gratulujemy sukcesu.
Opiekun-p. Małgorzata Boruta
Sing Along
24 kwietnia Anastazja Cieślak (kl.5a) oraz Joanna Gregorczyk (kl. 4b) reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej Sing Along w PSP nr 33. Poziom konkursu był bardzo wysoki - zarówno pod względem językowym jak i pod względem umiejętności wokalnych wykonawców. Uczennice naszej szkoły wykonały bardzo trudne utwory w języku angielskim.
Do występu przygotowywały się pod kierunkiem p. Sylwii Rabijewskiej.
Joanna Gregorczyk otrzymała wyróżnienie pod względem poprawności językowej wykonanej piosenki od szkoły językowej City College. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ze świeżakami na sportowo!
12 kwietnia uczniowie klas 0 – III ponownie spotkali się na warsztatach z cyklu Żyjmy zdrowo!”. Tym razem pod hasłem „Ze świeżarkami na sportowo”. Dzieci z oddziału 0 i klasy III b wraz z wychowawczyniami B. Szucką-Kicior oraz G. Kiragą uczyli swoich kolegów i koleżanki jak ważny dla zdrowia jest ruch. Zachęcali do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz tańca. Towarzyszyły im sympatyczne maskotki – świeżaki. Oprócz nauki gimnastyki przy muzyce dzieci sprawdziły swoją wiedzę w quizach interaktywnych i zagadkach na temat zdrowia. Zachęcamy wszystkich do uprawiania sportu i ruchu na świeżym powietrzu.
TO BYŁA WYCIECZKA!
Myczkowce, Wetlina, Ustrzyki Górne , Ustrzyki Dolne , Lesko- to tylko niektóre z przystanków do których dotarła 15 osobowa grupa uczniów z klasy VIa podczas 4- dniowego pobytu w Bieszczadach. Baza noclegowa i żywieniowa znajdowała się w ośrodku „ Pod Bukowiną w Myczkowcach ”. W programie wycieczki czekało na dzieci wiele atrakcji . Pierwsza z nich była przejażdżka drezynami nożnymi., oraz zwiedzanie zapory w Myczkowcach. Drugiego dnia , wędrując w promieniach słońca przełomową doliną Wetlinki podziwialiśmy liczne formy skalne owiane licznymi legendami. Wielką atrakcją wycieczki było zdobycie szczytu położonego na wysokości 1228m.n.p.m . w Połoninie Wetlińskiej , gdzie niesamowite wrażenie zrobiło na dzieciach piękno łąk górskich. Następnie miała miejsce również kilkugodzinna wyprawa w lasy bukowe do rezerwatu „Sine Wiry” w celu poznania jednej z form dzikiej przyrody i skosztowania czosnku niedźwiedziego .Oprócz podziwiania pięknych krajobrazów odwiedziliśmy tak że zagrodę żubrów w Nadleśnictwie Stuposiany. Gościliśmy na terenie Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem , gdzie pod okiem doświadczonego leśnika w przystępny sposób przyswoiliśmy wiedzę dotyczącą fauny i flory Bieszczad w poszczególnych porach roku. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie świątyni chrześcijańskiej obrządku wschodniego – Cerkwi w Smolniku nad Sanem z trójdzielną budowlą o konstrukcji zrębowej. Podczas dalszej wędrówki zobaczyliśmy rozlegle wody Jeziora Solińskiego , gdzie rejs statkiem zapewnił nam dodatkowe przeżycia. Zachwyt wzbudziło w nas zwiedzanie największej zapory wodnej w Polsce nad Soliną z elektrownią szczytowo- pompową. Końcowym punktem naszej wyprawy był wspaniały zespól pałacowo- parkowy w Łańcucie. Uczniowie podziwiali przepiękne sale w stylu rokokowym i klasycystycznym. Pobyt na wycieczce dostarczył dzieciom wiele pozytywnych przeżyć i pozostanie na długo w ich pamięci. Uczniowie integrowali się podczas wspólnych zabaw , dyskoteki i ogniska. Kierownik wyprawy p. Agnieszka Figarska – Siwiec przekazuje podziękowania dla p. Agnieszki Krzosek za wzorową pomoc w opiece nad uczniami i współpracę . Bawiliśmy się super! Pogoda spisała się na medal . Z uśmiechniętym buziami owianymi kwietniowym słońcem wróciliśmy do domu.
„W TWOICH RĘKACH KAŻDA KROPLA WODY”……
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody w naszej szkole przebiegały pod hasłem : „W twoich rękach każda kropla wody”. Mali artyści z klasy Oa wcielając się w postać kropelki wody przybliżyli kolegom i koleżankom jak ważną rolę odgrywa ta niezwykła substancja. Wielkie gratulacje należą się również członkom Szkolnego Kola Ligi Ochrony Przyrody , którzy w ciekawy sposób przygotowali montaż słowno –muzyczny o historii, zasobach i rodzajach wszechobecnej wody. Uczniowie przekazując ważne treści ekologiczne prezentowali jednocześnie swoje zdolności wokalno- aktorskie. Uroczystość uświetniła bogata oprawa muzyczna i efektowna scenografia wykonana przez: p. Barbarę Szucką -Kicior, p. Agnieszkę Figarską – Siwiec, p. Elżbietę Kłak i p. Rafała Balickiego – którzy przygotowali program artystyczny i czuwali nad przebiegiem spotkania.
SZKOLNY KONKURS „EKO-ZABAWKA” – ROZSTRZYGNIĘTY!
Dnia 26.03 2018 r w naszej szkole odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu na najbardziej pomysłową i oryginalną „Eko- zabawkę”. Celem powyższego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom ich wpływu na otaczający świat oraz kształtowanie zachowań proekologicznych. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z klas III-VII. Każdy uczestnik wykonał dowolną techniką zabawkę z praktycznie wszystkich darów natury i surowców wtórnych. Powstały „prawdziwe dzieła sztuki”- czołgi , roboty, kolejki , samochodziki, lalki.
Laureatami zostali:
Adam Bałękowski- I miejsce (klasa Va )
Filip Sułecki - II miejsce (klasa Va)
Maja Frączek – III miejsce( klasa IIIb)
Wyróżnienia otrzymali :
Kinga Kołodziejczyk – klasa Va
Maria Matracka – klasa Va
Tomasz Piwoński – klasa IVb
Wręczenia nagród w postaci albumów książkowych dokonała p. dyrektor Beata Jóźwicka. Organizatorki konkursu p. Agnieszka Figarska – Siwiec i p. Elżbieta Kłak gratulują uczniom tak dużej inwencji twórczej i życzą sukcesów w kolejnych konkursach.
TWÓRCZA WIELKANOC W SKANSENIE
Uczniowie klasy VIa pod kierunkiem p. Agnieszki Figarskiej –Siwiec już po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach kultywując tradycje Świąt Wielkiej Nocy . Tematem przewodnim zajęć było wykonanie palmy wielkanocnej. Uczniowie mając do dyspozycji dary przyrody takie jak : gałązki bukszpanu, trzciny i barwne kwiaty przystąpili z dużym zapałem do wykonywania palm. Efekt pracy był zaskakujący - powstały piękne i kolorowe palmy, z którymi dzieci udały się w Niedzielę Palmową do kościoła parafialnego w celu poświęcenia.
Przepis na ………….Pisanki
Członkowie koła przyrodniczego "Tropiciele przyrody" uczestniczyli w lekcji muzealnej – „Przepis na …… Pisanki”. W Muzeum Wsi Radomskiej powitała nas p. Anna Ziółek , która opowiedziała nam o dawnych zwyczajach , tradycjach wielkanocnych demonstrując własnoręcznie wykonane pisanki. Uczniowie zachwyceni tymi „cudeńkami ” z zapałem przystąpili do zdobienia jajek metodą batikową. Na wydmuszce pisali wzory rozgrzanym woskiem. Gdy wosk zastygł zanurzaliśmy w barwniku , aby uzyskać pożądany kolor. W ten sposób powstały radomskie pisanki z jasnym wzorem na ciemnym tle. Opiekun koła przyrodniczego p. Agnieszka Figarska – Siwiec zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia efektów pracy uczniów na zebrra tv radom.
MISTRZYNIE CZYTANIA !!!
Kinga Kołodziejczyk z klasy 5a i Julia Sulisz z klasy 7a, pod kierunkiem pani Małgorzaty Boruty wzięły udział w Konkursie Pięknego Czytania. Kinga i Julia pokonały wielu uczestników z różnych szkół, zdobywając I miejsca.
Kinga - MISTRZYNI CZYTANIA w kategorii klas IV-V, za: potencjał aktorski, swobodę w posługiwaniu się językiem, wyrazistość mowy.
Julia - MISTRZYNI CZYTANIA w kategorii klas VI -VII, za: emocjonalny, bezpośredni, silny przekaz, umiejętność nawiązania kontaktu ze słuchaczami. Uczennice wspólnie z panią wybrały i przygotowały fragment literatury pięknej, który następnie głośno czytały przed komisją. W jury zasiadali sami znawcy: logopedzi, poloniści, bibliotekarze.
Słuchając i oceniając czytanie, a tym samym - dykcję, akcent, modulację głosu, płynność i poprawność czytania, wybrali tych najlepszych.
Dziewczynki wspaniale zaprezentowały naszą szkołę, zdobywając najwyższe laury.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!
WIOSNA ACH TO TY!
Pierwszy Dzień Wiosny, uczniowie naszej szkoły powitali wybierając "SZKOLNĄ PANIĄ WIOSNĘ". Wszystkie klasy miały za zadanie wybrać swojego przedstawiciela i przebrać go w strój wiosenny. Uczniowie zaprezentowali się przed publicznością szkolną. Odbyło sie głosowanie wszystkich uczniów, w wyniku którego wybrano dwie Panie Wiosny. Pierwsza z nich to Ewa Jakowienko z klasy VIa, druga to Aleksandra Prokop z klasy Ia. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie nagrody, wszystkie dzieci poczęstowane zostały żelkami. Gratulujemy wszystkim świetnych pomysłów i czekamy, aż zawita do nas prawdziwa WIOSNA. Wybory wiosny przygotowały p. Maria Kwiecień i p. Agnieszka Figarska - Siwiec.
XI BIEG KAZIKÓW
Nasze koleżanki: Kalina Krzemińska z klasy Ia, Jagoda Krzemińska i Patrycja Rusin z klasy IIIa oraz Kinga Kołodziejczyk z klasy Va godnie reprezentowały Publiczną Szkołę Podstawową nr 25 w XI BIEGU KAZIKÓW. Brawo dziewczyny!!!
7 klasa - sukcesy polonistyczne!!!
Piotr Duchniak i Marta Ryło pod opieką wychowawczyni- Małgorzaty Boruty brali udział w Konkursach Regionalnych, w których poradzili sobie znakomicie!
Piotr - w Regionalnym Konkursie Ortograficznym dotarł do samego finału-gratulujemy.
Marta wystartowała w Regionalnym Konkursie Czytelniczym, gdzie pokonała trudny test z wybranych powieści - etap I i znalazła się w finałowej dziesiątce. To ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że w 10-tce znaleźli się najlepiej przygotowani uczniowie z Radomia i powiatu. Teraz Martę czeka prezentacja-wystąpienie finałowe w kwietniu, na deskach sceny Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu. Trzymamy kciuki.
Gratulujemy sukcesów!!!
Być kobietą...
8 marca odbył się występ z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań, Panienek, Panieneczek z naszej szkoły. Uczniowie klasy 7 i 5 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Boruty, w otoczeniu scenografii spod ręki Pani Doroty Płusy i oprawy muzycznej Pani Katarzyny Jankowskiej, przygotowali humorystyczne przedstawienie. Ukazywało ono obchody Dnia Kobiet w różnych epokach. Byli m.in. jaskiniowcy z maczugą, para z indiańskiej wioski, nawet Adam i Ewa z symbolicznym jabłkiem. Kreacje aktorskie udane na 6!
Panie rozbawione i zaskoczone! Chłopcy z klasy 5 uraczyli nas nutą poezji i kwiatem, a dziewczynki wcieliły się w znane piosenkarki. Na koniec nastąpiła niespodzianka w postaci występu samego Sławomira:), w którego cudownie wcielił się Kuba Czubak!Ekspresyjny występ zakończyły ogromne brawa publiczności.
Drogie Damy-wszystkiego najlepszego, na każdy dzień!