W bibliotece szkolnej odbyła się wystawa plakatów ze szkolnego konkursu plastycznego „Woda to nasz naturalny skarb”. Zagościło na niej 32 prace uczniów z klasy Ia,IIa, IIb, IIIa, IIIb. Tematyką prac było ukazanie piękna otaczającej nas „kropelki wody”. Technika ,jak i wykonanie było dowolne, od rysowania, po malowanie i naklejanie poszczególnych elementów. Wszystko namalowane było czarodziejską różdżką. Dzieci w doskonały sposób przedstawiły wizję znaczenia wody w życiu człowieka. Głównymi odbiorcami wystawy byli uczniowie , rodzice i nauczyciele. Warto było zobaczyć i zastanowić się nad poszanowaniem tej „życiodajnej cieczy”- najcenniejszego daru natury. Organizatorki p. Agnieszka Figarska- Siwiec, p. Maria Kwiecień serdecznie dziękują za obejrzenie wystawy.
Rekrutacja
DOSKONAŁA WYSTAWA
„DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA ”- CZYLI JAK ZASPOKOIĆ APETYT BRZUSZKA I SERDUSZKA
Dnia 31.03.2017 r. uczniowie klasy IVa, Va, VIa realizowali treści programowe pod wspólnym hasłem : „ Dzień Zdrowego Odżywiania”. Zasady zdrowego stylu życia w ciekawy sposób przedstawiła p. Małgorzata Janusz- dietetyk kliniczny. Zaprezentowała wartości odżywcze poszczególnych składników pokarmowych . Przekonywała do spożywania warzyw i owoców w postaci surówek i sałatek. Szczególną uwagę zwracała na spożywanie węglowodanów i tłuszczów w myśl zasady „ Tak żyjesz jak jesz”. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały wyjaśnień pani dietetyk i aktywnie udzielały odpowiedzi na przygotowane zagadki. Następnie po prezentacji uczniowie przystąpili do wykonania modelu piramidy pokarmowej z przyniesionych materiałów. Powstały oryginalne piramidy , które uświadomiły dzieciom jak ważny wpływ na funkcjonowanie organizmu wywiera właściwe odżywianie i aktywność fizyczna. W tym celu odbyła się wspólna degustacja wiosennych sałatek , surówek z wykorzystaniem nowalijek i produktów zdrowej żywności. Samodzielnie wykonane smakowały wybornie! Inicjatorki tego spotkania p. Aneta Wrzesień i p. Agnieszka Figarska- Siwiec serdecznie dziękują uczniom ,rodzicom za zaangażowanie w realizację tego dnia.
Konkurs Pięknego Czytania
Uczennice klasy IV i VI – Kinga Kołodziejczyk i Julia Sulisz pod opieką p. Małgorzaty Boruty wystąpiły w Konkursie Pięknego Czytania i zdobyły tytuł Wicemistrza Czytania. Zaprezentują się w uroczystym finale w Bibliotece Pedagogicznej – 5 kwietnia 2017r., gdzie przeczytają fragmenty wybranych powieści. Brawa dla dziewczyn!
SUKCES UCZNIÓW KLAS IV - VI
W marcu odbył się Regionalny Konkurs Czytelniczy, którym trzeba było wykazać się ogromną wiedzą z wyznaczonych powieści. Nasi uczniowie pięknie przygotowani – dostali się do finału, który odbędzie się 27 kwietnia 2017r. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.
Maciej Krzosek kl. Va – opiekun p. Anna Kulik – Chała
Kinga Kołodziejczyk kl. IV a - opiekun p. Małgorzata Boruta
Natalia Masiarz – kl. IV a - opiekun p. Małgorzata Boruta
Marta Ryło kl. VIa - opiekun p. Małgorzata Boruta
Daniel Sobczyk kl. VIa – opiekun p. Małgorzata Boruta
POPOŁUDNIE Z FILMEM
„Most do Terabithii” to film dla każdego . Opowiada historię 11 letniego chłopca , którego życie zmieniło się na zawsze gdy zaprzyjaźnił się z Leslie- klasowym wyrzutkiem. Razem tworzą świat Terabithii , wymyślone królestwo , pełne olbrzymów, trolli i magicznych istot. Tam jako król i królowa czują się wyjątkowo w przeciwieństwie do prawdziwego świata , w którym spotyka ich wiele trudności, a nawet śmierć. W projekcji tego filmu na dużym ekranie w sali nr 11 uczestniczyli uczniowie z klas III-VI we wtorek 28.03.2017r. Mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie- przyciemniona sala, popcorn, napoje, soki… Nad całością czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p .Agnieszką Figarską- Siwiec i p. Anetą Wrzesień. Organizatorki spotkania serdecznie dziękują p. Dorocie Płusie za przygotowanie filmu i poświęcony czas.
NASI LAUREACI
Dnia 24 marca 2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród z XXX edycji regionalnego konkursu przyrodniczego „Mój Las” przez panią dyrektor Beatę Jóźwicką. Ogromny sukces odnieśli następujący uczniowie:
Maciej Krzosek – II miejsce
Małgorzata Buchowicz – III miejsce
Kinga Kołodziejczyk – wyróżnienie
Lena Piwońska - wyróżnienie
Laureaci i osoby wyróżnione otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce leśnej , które pozwolą im doskonalić swoje umiejętności i osiągać kolejne sukcesy. Opiekunka konkursu p. Agnieszka Figarska- Siwiec dziękuje uczniom za wkład pracy i czeka na kolejne osiągnięcia.
NIE MA ŻYCIA BEZ WODY
Przedstawienie ekologiczne pod tym właśnie hasłem zaprezentowali członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przybliżając swym młodszym kolegom i koleżankom rolę i ochronę tej „życiodajnej cieczy”. W treści widowiska znalazła się inscenizacja fraszki J. Kerna „Ryby ” wykonana przez uczniów klasy IIa. Nie zabrakło także tańca , gdzie z szuwarów wyskoczyły śpiewające rybki i zatańczyły utwór „Ryby, żaby, raki”. Jako chemik dużo wrażeń dostarczył nam Adam Bałękowski, który udowodnił że woda to doskonały rozpuszczalnik wielu substancji zawierający sole wapnia i magnezu. Na zakończenie obchodów „Światowego Dnia Wody” wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę „Pobudka z ogródka”. Miłą niespodzianką spotkania było ogłoszenie wyników , wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów przez panią dyrektor Beatę Jóźwicką ze szkolnego konkursu plastycznego „ Woda to nasz naturalny skarb”.
Laureatami zostali:
Oliwia Łęcka- I miejsce (klasa Ia)
Maciej Figura – II miejsce ( klasa IIIb)
Nina Krzosek – III miejsce ( klasa IIb)
Wyróżnienia otrzymali :
Patrycja Rusin- klasa IIb
Bartosz Heda- klasa Ia
Organizatorki p. Agnieszka Figarska – Siwiec i p. Agnieszka Kardaś serdecznie dziękują uczniom za udział w konkursie i życzą kolejnych sukcesów .
SMACZNY, ZDROWY SOCZEK OWOCOWY!
24 marca 2017r. gościli w naszej szkole przedstawiciele firmy SEBEX panowie Kamil Zwierz i Szymon Myśliwiec, którzy przygotowali w ramach programu Owoce w szkole degustację soków owocowo - warzywnych. Dzieci z klas 0 – III wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w rozmowie na temat wartości odżywczych soków ze świeżych owoców i warzyw, a następnie ze smakiem wypiły po kubeczku zdrowego napoju. Zachęcamy wszystkich do samodzielnego przygotowania i picia świeżych soczków w domu!
XV REGIONALNY KONKURS MATEMATYCZNY "MAŁY MISTRZ MATEMATYKI" DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
XV Regionalny Konkurs Matematyczny – „Mały Mistrz Matematyki” dla uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej z Radomia i powiatu radomskiego organizowany przy współpracy szkół PSP nr 25 – p. Edyta Kszczotek i p. Agnieszka Magiera oraz PSP nr 2 – p. Dorota Banaszek i p. Mariola Piechurska. Patronat nad konkursem matematycznym objął RODON. Do konkursu przystąpiło 96 uczniów ze szkół: PSP z Orońska, z Sołtykowa i Wrzeszczowa oraz I Społeczna Szkoła Podstawowa i PSP nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 13, 17, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 31, 32, 33, 34. Uczestników konkursu, nauczycieli i rodziców powitali p. Beata Jóźwicka dyrektor PSP nr 25 i p. Marek Sternalski dyrektor PSP nr 2. Warto dodać, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych. Uczestnicy konkursu motywowani są do osiągania sukcesów i właściwych relacji wobec niepowodzeń, rozbudzania wyobraźni matematycznej, kształtowania umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, abstrahowania i matematycznego analizowania zjawisk, rozwijania umiejętności dokonywania właściwego wyboru, kształtowania umiejętności zastosowania w praktyce wiadomości matematycznych. Uczniowie wdrażani są do posługiwania się zdobytą wiedzą i umiejętnościami w nowej sytuacji problemowej oraz popularyzacji matematyki wśród dzieci i wyłaniania talentów matematycznych. Budują wysoką samoocenę, przestrzegają zasad zdrowej rywalizacji, a także nawiązują nowe kontakty koleżeńskie poprzez udział w konkursie. Uczestnicy rozwiązują 15 zadań otwartych i zamkniętych ( 5 zadań po 3 p., 5 zadań po 4 p. i 5 zadań po 5p.). Maksymalna punktacja to 60 punktów, poziom zadań konkursowych wykracza poza podstawę programową klasy III. W czasie konkursu panuje miła, serdeczna atmosfera oraz przyjacielska rywalizacja, co pozytywnie wpływa na uczestników, a uśmiech towarzyszy im od początku trwania konkursu aż do końca. Dzięki zrealizowanemu przedsięwzięciu, została nawiązana współpraca między szkołami, a nauczyciele wymieniają opinie i doświadczenia. Regionalny Konkurs Matematyczny „Mały mistrz matematyki” zdaniem nauczycieli integruje środowisko lokalne, promuje nie tylko szkoły radomskie, ale również całego powiatu. Zaangażowanie i bardzo dobra współpraca nauczycieli realizujących to zadanie na I etapie kształcenia przyczynia się do zapewnienia atrakcyjnej formy i przynosi satysfakcję w pracy zawodowej nauczycieli. Organizatorzy konkursu twierdzą, że uczniowie reprezentują wysoki poziom wiadomości i umiejętności matematycznych oraz mają możliwość wykazania się zdobytą wiedzą. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyniki konkursu zostaną przekazane do szkół w dniu 11 IV 2017r.
„WIOSNA, ACH TO TY…”
Z okazji 21 marca Samorząd Uczniowski pod bacznym okiem p. Agnieszki Figarskiej - Siwiec i p. Anety Wrzesień przygotował miłą niespodziankę dla uczniów pod hasłem: „Wybory Miss i Mistera Wiosny 2017”. Uczniowie klasy Oa pięknie powitali wszystkich zgromadzonych słowami piosenki w języku angielskim „Jest Wiosna”. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia aż 32 wychowanków naszej szkoły zaskoczyło jury swoimi wiosennie kolorowymi strojami. Kandydaci do tytułu „Miss i Mistera Wiosny” prezentowali swoje stroje w rytmie muzyki filmowej, która wprowadziła publiczność w doskonały nastrój. Oprócz strojów wykazali się talentami recytatorskimi, wokalnymi, plastycznymi i zapaśniczymi. Po zakończeniu prezentacji kandydatów jury w składzie :
p. Beata Jóźwicka- dyrektor szkoły
p. Dorota Płusa – nauczyciel
p. Agnieszka Magiera- nauczyciel
Ewa Jakowienko – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego
Adrianna Siczek – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego
dokonało oceny i wyłoniło „MISS i MISTERA WIOSNY 2017”.
W kategorii klas O-III tytuł „ Miss Wiosny 2017 otrzymała Martyna Fituch z klasy IIb, a tytuł „Mistera Wiosny 2017 otrzymał Bartosz Skrzypczyk z klasy Oa. Natomiast w kategorii klas IV-VI „Miss Wiosny 2017 została Kinga Kołodziejczyk z klasy IVa, a „Misterem Wiosny” został Bartosz Włodarczyk z klasy IVa. Jury przyznało 2 dodatkowe wyróżnienia, które otrzymali: Oliwia Sito – klasa Ia, Maciej Figura – klasa IIIb. Konkursowi zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Ten niezwykły dzień zakończył występ uczniów klasy Ia, którzy zaśpiewali piosenkę w języku angielskim o wiosennej pogodzie. Organizatorki uroczystości serdecznie dziękują wychowawcom klas O- VI, rodzicom, babciom, uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas. W szczególny sposób dziękujemy p. Dorocie Płusie za przygotowanie „Pani Wiosny", która zdobiła scenę, p. Marii Kwiecień za obsługę techniczną oraz p. Sylwii Rabijewskiej i p. Annie Masiarz za przygotowanie utworów muzycznych w języku angielskim. Ten dzień spędzony w tak atrakcyjny sposób pozostanie na długo w pamięci uczniów.
Do zobaczenia za rok już na kolejnych wyborach.
Zdjęcia do albumu fotograficznego wykonały: p. Dorota Płusa i Joanna Gregorczyk - uczennica klasy IIIb. DZIĘKUJEMY!
„Pieskom, kotkom ze schroniska życie umilamy i je dokarmiamy”
Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody pod kierunkiem p. Agnieszki Figarskiej-Siwiec odwiedzili Schronisko Zwierząt Bezdomnych w Radomiu . Celem naszej wizyty było dostarczenie suchej karmy, puszek bezdomnym czworonogom. Udział uczniów naszej szkoły w zbiórce żywności stał się wieloletnią tradycją. Zaangażowanie uczniów i rodziców było tak ogromne , że skończyło się zebraniem 80 kg karmy, 2 poduszek i 3 kołder. Podczas naszej wizyty poznaliśmy warunki bytowe podopiecznych schroniska. Pani kierownik poinformowała nas, że w schronisku przebywa około 700 czworonogów oraz przekazała wyrazy wdzięczności za dostarczoną żywność. Dzięki takim akcjom „mali przyrodnicy” spełniają marzenia „czworonożnych przyjaciół”. W przyszłości planujemy kontynuować współpracę i przeprowadzić kolejną akcję .
SUKCES ZESPOŁU DO - RE - MI Z KLASY IIIA
Zespół "DO - RE - MI" : Maja Jurczak, Julia Kowalik, Oliwia Lament, Izabela Wąsik, Adrian Wysoczyński zajęli I miejsce w XIV Diecezjalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej "KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ" etap regionalny zorganizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej oraz przez Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej. Zespół będzie reprezentować naszą szkołę w etapie diecezjalnym, który odbędzie się w Opocznie. Zespół prowadzony jest przez p. Edytę Kszczotek. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WYŚPIEWANIA KOLEJNEGO SUKCESU!http://www.echodnia.eu/radomskie/kultura/a/radom-xiv-diecezjalny-konkurs-piesni-i-poezji-patriotycznej-w-mlodziezowym-domu-kultury,11896121
KAMPANIA SPOŁECZNA "JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY".
W dniu 13 marca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 odbyła się impreza w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”, w której udział wzięło 162 uczniów z klas 0 – VI. Kampania zorganizowana była przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu. Do kampanii włączyła się również Komenda Powiatowa Policji i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Na wstępie pani dyrektor Beata Jóźwicka serdecznie powitała zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli. Następnie uczniowie: z klasy IIIa pod kierunkiem p. Edyty Kszczotek i z klasy IIIb pod kierunkiem p. Małgorzaty Wójcik zaprezentowali montaż słowno - muzyczny „ O przepisach ruchu drogowego”. Z kolei głos zabrali zaproszeni goście, którzy wręczyli dzieciom zestawy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo uczniów podczas drogi do szkoły. Dzięki nim każdy uczeń może stać się bardziej widoczny, a tym samym bezpieczny. W dalszej części imprezy wszyscy uczniowie, podzieleni na grupy, wzięli udział w trzech równolegle odbywających się panelach promujących bezpieczeństwo. W sali gimnastycznej czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników WORD w Radomiu, na którym uczestnicy mogli spróbować swoich sił pokonując go. Podczas zajęć przedstawiciele WORD przypomnieli uczestnikom zasady ruchu drogowego, o obowiązkowym wyposażeniu roweru i zwrócili uwagę na konieczność noszenia kasku podczas jazdy rowerem. Strażacy KP PSP w Radomiu omawiali z uczniami zasady udzielania pierwszej pomocy, wykorzystując do tego fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ta umiejętność jest bardzo cenna, bo pierwsza pomoc może uratować czyjeś życie. Ostatnim z paneli pogłębiających wiedzę uczniów z zakresu bezpieczeństwa była prezentacja filmu profilaktycznego „…tak chcę być bezpieczny” i omówienie zawartych w nim bloków tematycznych. Uczniowie byli bardzo zainteresowani prezentowanymi treściami, chętnie włączyli się także w dysusję, opartej na ich doświadczeniach i przeżyciach. Udział uczniów w kampanii, to doskonały pomysł na wpojenie im podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, a jednocześnie dzięki takim spotkaniom będą świadomi jak ważne jest ich zaangażowanie w dbałość o własne bezpieczeństwo. Piękną dekorację przygotowały p. Dorota Płusa i p. Agnieszka Magiera.
„Herbatka u pani Babickiej”
Jak co roku z okazji 8 marca atrakcje dla Pań z Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. Dr. Barbary Borzym w Radomiu przygotowali uczniowie klasy Va i VIa w formie przedstawienia pod hasłem: „Herbatka u pani Babickiej”. Wstępem do świętowania było wykonanie piosenki „Filipinki”, która została żywo przyjęta przez zgromadzoną publiczność. Miłą niespodzianką dla pacjentek szpitala był wspólny taniec „Czekolada”. W doskonały nastrój „płeć piękna” została wprowadzona przez „debiutujący” męski zespół tańcem „Jezioro łabędzie”. Na zakończenie występu zachęceni ogromnymi brawami „mali aktorzy” zaśpiewali jeden ze swoich przebojów - „Wszystkiego najlepszego…”. Dzień ten zapewne na długo pozostanie w sercach zgromadzonych na uroczystości kobiet. Za trud i występ nasi artyści zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami i słodkim poczęstunkiem. Organizatorki uroczystości p. Agnieszka Figarska-Siwiec, p. Maria Kwiecień, p. Aneta Wrzesień szczególnie dziękują p. Bożenie Kosińskiej za zaproszenie i liczą na dalszą współpracę.
W DOMOWEJ SCENERII
Okolicznościowe przedstawienie z okazji „Dnia Kobiet ” pod hasłem: „Herbatka u Pani Babickiej ”przygotowali uczniowie klasy Va, i VIa. W domowej scenerii ,która wprowadziła wszystkich w niezwykły nastrój dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją wdzięczność dla „płci pięknej”. Z ust Pani Babickiej popłynęły najserdeczniejsze życzenia w postaci przeboju „Wszystkiego najlepszego…..”.Duże emocje , ale przede wszystkim dużą dozę uśmiechu wywołał taniec „Jezioro Łabędzie”. Miłą niespodzianką dla wszystkich „Kobiet dużych i małych” był słodki upominek ufundowany przez Samorząd Uczniowski. Z całego serca organizatorki p. Agnieszka Figarska- Siwiec, p. Maria Kwiecień i p. Aneta Wrzesień dziękują uczniom , którzy cudownie zagrali i sprawili wiele radości.
„ZBLIŻA SIĘ 8 MARCA”…
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował małą niespodziankę dla wszystkich kobiet „dużych i małych” z naszej szkoły w formie „kwiatowych „ życzeń. Chłopcy z klasy IVa, Va, VIa na płatkach kwiatów wpisywali z serca płynące życzenia – jedni zwięzłe i krótkie, inni bardziej rozbudowane.
Marzec wyjął grosik srebrny
teraz będzie nam potrzebny,
do kwiaciarni marzec pobiegł
kupić kwiaty na Dzień Kobiet.
Zdrowia, szczęścia, radości spełnionych marzeń i czego Sobie tylko życzycie.
Z okazji Dnia Kobiet kosz kwiatów wysyłam a z nim słów miłych kilka.
Na twarzy uśmiechu i życia bez pośpiechu.
Bądź zawsze szczęśliwa, uprzejma, czuła ,przez wszystkich kochana.
Za wszystkie miłe , serdeczne życzenia dziewczyny wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego p. Anetą Wrzesień i p. Agnieszką Figarską – Siwiec dziękują.
"MALI MISTRZOWIE" ROZPOCZĘLI NAUKĘ PŁYWANIA
My - "Mali mistrzowie" z klasy Ia nie mogliśmy się doczekać na zajęcia w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania w klasie II. Już 7.03.2017r. rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia na basenie DELFIN "pod okiem" trenera. Nikt nie bał się wody, wszyscy ze skupieniem, odwagą i uśmiechem wykonywaliśmy wszystkie ćwiczenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, które już... za tydzień. Nad nami jak zawsze czuwała nasza wychowawczyni pani Agnieszka Magiera i oczywiście nasze mamy oraz babcie. Było super! Dziękujemy!
Światowy Dzień Obszarów Wodnych
Dnia 02.02.2017r członkowie koła przyrodniczego „Tropiciele przyrody pod kierunkiem p. Agnieszki Figarskiej – Siwiec poszerzali wiedzę o roli ekologicznej i gospodarczej obszarów wodno-błotnych. W tym celu odwiedzili Dolinę Kosówki na terenie Muzeum Wsi Radomskiej podziwiając piękno przyrody. Wycieczkę po bagnach zakończyliśmy wyłożeniem paszy dla saren i ziarna dla skrzydlatych przyjaciół”. Zapraszamy na stronę internetową skansenu: www.muzeum-radom.pl
Kolejny sukces naszej uczennicy!
Julia Sulisz z klasy VIa biorąc udział po raz pierwszy zdobyła wyróżnienie podczas finałów XV Konkursu Orograficznego o zasięgu powiatowym. Uczennica wykorzystała swoją „ortograficzną” wiedzę i wykazała się umiejętnościami podczas pisania dyktanda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
SUKCES UCZNIÓW KLASY TRZECIEJ - CERTYFIKAT ZA OSIAGNIĘCIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ZINTEGROWANYM SYNAPSIK ORGANIZOWANYM PRZEZ MEN
Uczniowie klas trzecich próbowali swoich sił w ogólnopolskim konkursie zintegrowanym Synapsik organizowanym przez MEN. Musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza program klasy trzeciej. W konkursie pojawiały się pytania nie tylko z edukacji polonistycznej i matematycznej ale także z zakresu historii, geografii i przyrody. Dzieci wykazały się świetna znajomością ortografii rozwiązując łamigłówki i rebusy, sprytem, inwencją, kreatywnością, wyobraźnią, myśleniem logicznym i uzyskały wysokie wyniki w konkursie. Część matematyczną najlepiej, bo na 100% napisali uczniowie klasy IIIB – Tobiasz Spętany i Wojciech Sobczyk. Gratulujemy!!! Opiekun Małgorzata Wójcik. W konkursie wzięli tez udział: Gregorczyk Joanna, Karcz Szymon, Bromberg Damian, Piwoński Tomasz, Ryło Katarzyna, Sarnowski Konrad i Siczek Adrianna - uczniowie z klasy IIIB i Buchowicz Małgorzata - z klasy IIIA