Jaś Wiśniewski otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie fotograficznym organizowanym przez PSP nr 6 w Radomiu.
Gratulujemy!!!
opiekun Małgorzata Wójcik
Jaś Wiśniewski otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie fotograficznym organizowanym przez PSP nr 6 w Radomiu.
Gratulujemy!!!
opiekun Małgorzata Wójcik
Martwa natura wykonana techniką Puentylizmu, polegającej na budowaniu kompozycji obrazu poprzez zapełnianie gęsto rozmieszczonymi, różnobarwnymi punktami kładzionymi na papier czubkiem pędzla.
Z radością informujemy że znane są wyniki regionalnego konkursu „Mój las” oraz „Czyste powietrze – piękny świat”. Uczestnicy konkursów wykazali się dużą kreatywnością. Prace dotyczyły promowania aspektów związanych z czystym powietrzem oraz walorami przyrodniczo- turystycznymi polskich lasów. Wśród laureatów konkursu znaleźli się :
1. Zofia Socha – III miejsce w konkursie „Mój las”
2. Anastazja Cieślak – wyróżnienie w konkursie- „Czyste powietrze , piękny świat”.
3. Kalina Krzemińska – „wyróżnienie w konkursie –„Czyste powietrze , piękny świat”.
Opiekun Agnieszka Figarska-Siwiec- gratuluje nagrodzonym i życzy dalszych sukcesów .
Uczennica klasy Ia -Nadia Borkowska zajęła II miejsce w Radomiu w międzyszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „MOJA SZKOŁA w UNII EUROPEJSKIEJ”
organizowanego w ramach projektu „Uczymy komplementarnie – indywidualnie”
Organizatorem Konkursu była Gmina Miasta Radomia poprzez Urząd Miejski w Radomiu Wydział Funduszy Unijnych
Opiekun Małgorzata Wójcik
Koniec karnawału przedszkolaki świętowały nie tylko zajadając ze smakiem pączki i faworki, ale również na wesołych zabawach z chustą animacyjną i łamigłówkami logicznymi. To była pyszna zabawa!
Jak co roku w karnawale wszyscy urządzają bale. Przedszkolaki też uczestniczyły w takim balu. Wszyscy karnawałowo wystrojeni rozpoczęli zabawę tańcem integracyjnym z kolorowymi kartkami. Potem przyszedł czas na konkursy taneczne i sprawnościowe. Każdy brał udział w jakimś konkursie i każdy wygrał upominek. Oczywiście oprócz tańców i konkursów nie mogło zabraknąć pysznego poczęstunku, który przygotowały mamy. Bal udał się wspaniale. Już czekamy na następny!
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Dzieci poznały księgozbiór i zasady wypożyczania książek. Wysłuchały „Prośby książki” i dowiedziały się jak należy o nią dbać.
Prośby książki:
Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach, bowiem wkrótce będę prawie nic nie warta!
Nie zaginaj rogów, na półce mnie stawiaj, zakładek używaj, czasem mnie naprawiaj!
Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz że wtedy nigdy do mnie nie powrócisz!
Gdy się ze starości zacznę rozlatywać spróbuj mnie posklejać lub pozszywać!
Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to będę ci służyć długimi latami!
Dzieci zgodnie wyrecytowały tekst ślubowania
Na pamiątkę dzieci otrzymały pakiet książeczek „Pierwsze abecadło”
Mamy śnieżną białą zimę ! Uczniowie naszej szkoły zatrzymali w kadrach fotografii piękne obrazy walorów przyrodniczych , flory i fauny własnego regionu . Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań fotografowaniem oraz prezentacja swojego talentu . Prace nadesłane przez uczniów reprezentowały wysoki poziom .
Laureatami zostali:
I miejsce – Kalina Krzemińska
II miejsce – Igor Klimek
III miejsce – Sylwia Korcz
Wyróżnienia otrzymali : Wojciech Olesiak ,Konrad Sarnowski , Tomasz Piwoński
Organizatorzy konkursu p. Agnieszka Figarska –Siwiec i p Jolanta Markwat serdecznie gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim uczestnikom.
W ostatnich latach zimy są krótsze i cieplejsze, a śniegu jest niewiele. To skutki ocieplenia klimatu, które dla Polski skutkuje wzrostem temperatury o ćwierć stopnia na dekadę.
Kiedy więc krajobraz pokrył śnieżny puch. . . . Pierwszaki nie traciły ani chwili. Zimowe zabawy dotleniają i hartują , dlatego też białe szaleństwo trwało i trwało. . .
Za oknami szkoły było głośno od śmiechu i radości. Pierwszaki bawiły się na śniegu w „Śnieżnych tropicieli” „Polarnych budowniczych”, robiły orły i anioły, wydeptywały napisy, rzucały śnieżkami do celu i oczywiście ulepiły wielkiego wspólnego bałwana i malutkie bałwanki – każdy swojego. Jak się bawiliśmy zobaczcie sami.....
Samorząd Uczniowski proponuje Wam ,,poetycką pocztę" z okazji Dnia Przyjaźni. Zrób miłą niespodziankę bliskiej osobie w postaci kartki lub krótkiego wiersza. Prace należy podpisać, zadedykować i wysłać na adres mailowy opiekunek SU do 11.02.2021r (eklak1@onet.eu, a-figarska@wp.pl).
Wytwory Waszej twórczości zostaną umieszczone na stronie szkoły 15.02.2021 r.
Opiekunki SU
Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody postanowili zmienić przyszłość Ziemi bez wychodzenia z domu biorąc udział w programie EkoEksperymentarium pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom ukrytym w jego pokojach uczniowie zrozumieli jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana dobrych nawyków: oszczędzania energii, wody czy prawidłowego segregowania śmieci. Za udział w projekcie miłośnicy przyrody otrzymali certyfikat „Mistrzów Ekologii”
Nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły we wspólnej wigilii. Najpierw samodzielnie przygotowały wigilijny stół. Po życzeniach i poczęstunku wszyscy śpiewali kolędy, przygrywając sobie na instrumentach, a potem bawili się przy tablicy interaktywnej.
Do przedszkolaków zawitał Święty Mikołaj. Ku wielkiej radości dzieci przyniósł wielkie paczki z prezentami. Zrobiło się słodko i wesoło. Czekamy na Ciebie Mikołaju za rok!
Przedszkolaki z oddziału 0 a uczestniczyły w projekcie „Wiem, co jem!”. Uczyły się o zdrowym odżywianiu. Wykonały również sylwety warzyw i owoców do teatrzyku owocowo-warzywnego. Przygotowały samodzielnie sałatki owocowo-warzywne, które potem wspólnie ze smakiem spałaszowały.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji MEN "Razem na święta". Ze względu na stan epidemii nasze działania realizowane były zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
Uczniowie w domu przygotowalii słodkie prezenty - pierniki, powidła, mniszkowy miodek, ciasteczka, zimową herbatkę oraz wykonali piękne, kolorowe kartki świąteczne.
Estetycznie spakowane słodkości zostały przekazane podopiecznym DPS w Krzyżanowicach oraz Stowarzyszeniu ARKA w Radomiu i trafią do Fundacji "Droga życia"
Uczniowie zadbali również o czworonożnych przyjaciół zbierając karmę dla zwierząt ze schroniska w Radomiu.
Dziękujemy uczniom, którzy ochoczo włączyli się do akcji, by umilić innym święta i sprawić radość.
Szkolni organizatorzy akcji
Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku, skierowana jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania,
aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych,
jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzyma pakiet książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”. Do książeczek został dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej.
Książeczki zostaną wręczone uczniom podczas Pasowania na Czytelnika w bibliotece szkolnej.
Z niecierpliwością czekamy na powrót uczniów do szkoły.
Więcej informacji o kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, można znaleźć na stronie Instytutu Książki pod hasłem „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka”.
Kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Jolanty Markwat
Z okazji Dnia życzliwości zostałay nadesłane wiersze, pisane przez naszych uczniów oraz prace plastyczne. Są "bardzo życzliwe", poetycko napisane i pełne wyobraźni. Prace plastyczne kolorowe, estetyczne z wyraźnym przesłaniem..
Najlepsze prace publikujemy i gratulujemy ich autorom. BRAWO!!!
"Życzliwe nagrody do odebrania po feriach zimowych.
Małgorzata Boruta i Dorota Płusa
Powered by aSc EduPage