• RAMOWY ROZKŁAD DNIA GRUPY O "A"

• 800 – 830

Swobodne rozmowy i zabawy indywidualne.
          Poznawanie możliwości, potrzeb i zainteresowań dzieci.
          Praca indywidualna lub w małych zespołach o charakterze wyrównawczo-terapeutycznym i stymulującym

830 – 845

Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe i integracyjne.

845 – 900

Obserwacja pedagogiczna.
          Ćwiczenia graficzne, rozwiązywanie zagadek i rebusów, gry i zabawy dydaktyczne.

900 – 910

Czynności higieniczno – samoobsługowe, przygotowanie do posiłku.

910 – 930

Śniadanie

930 – 1030

Zajęcia dydaktyczne, będące realizacją wybranych treści z programu wychowania przedszkolnego. Prowokowanie do podejmowania różnorodnych działań poznawczych przez dzieci.

1030 – 1140

Przygotowanie do wyjścia do ogrodu.

Organizowanie pobytu dzieci w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp. - gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze. Uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola. Tworzenie warunków do spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej.

(w przypadku niesprzyjającej aury - gry i zabawy ruchowe w salach zabaw lub sali gimnastycznej)

1140 - 1230

Swobodne zabawy w kącikach tematycznych. Rozwijanie specyficznych cech psychofizycznych, uzdolnień i cech poznawczych. Podsumowanie wydarzeń dnia. Planowanie dnia następnego. Bajkoterapia, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy tematyczne, według zainteresowań

12 30 -13 00

Przygotowanie do obiadu: czynności higieniczno- samoobsługowe . Obiad. (dzieci, które jedzą obiady, pozostałe dzieci zabawy dowolne).