• "1918 - PAMIĘTAMY!"

          • W ramach szkolnego projektu  "1918 - PAMIĘTAMY!"  udaliśmy się Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Szukaliśmy wszelkich śladów świadczących o dziedzictwie kulturowym naszego pięknego grodu, którego świetność przeplatała się z trudami i przelaną krwią Imiennych i Bezimiennych Bohaterów. Wszystkim, którzy walczyli o niepodległość naszego miasta wyrażamy wielką wdzięczność.

            Uczniowie PSP 25

          • Podziękowanie...

          • Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek serdecznie
            dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta".
            W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11
            tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, także i nasza szkoła.

          • Finał akcji - Chorym dzieciom…

          • W październiku rozpoczęliśmy akcję zbiórki naklejek dla dzieci, które przebywają na oddziale hematologii i onkologii w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie.

            Uczniowie naszej szkoły do końca miesiąca przynosili różnorodne naklejki, które mają dać choć trochę radości małym pacjentom.

            Finał zbiórki przeszedł nasze oczekiwania!

            Po zliczeniu okazało się, że zebraliśmy ponad 2600 sztuk naklejek!                  

            Wszystkie przekazaliśmy do Stowarzyszenia Młodzieży „Arka”, stąd „ruszą” do szpitala w Warszawie.

            Jesteście wspaniali! Dziękujemy!!!

            Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski

          • Serce dla zwierzaków… - podsumowanie akcji

          • Zakończyliśmy akcję – Zbiórki karmy dla zwierząt -  podopiecznych Fundacji Kotomysz.pl oraz podopiecznych z Przytuliska Chata u Asi                i przyjaciół.

            Dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej społeczności zebraliśmy następującą ilość artykułów:

            karma sucha – 48 kg

            koce – 5 sztuk

            obroże – 3 sztuki

            smycze – 1

            karma mokra dla psów i kotów – 19 kg

            żwirek dla kota – 10l

            Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji ogromnie dziękujemy za każdy ofiarowany dar i  gratulujemy wrażliwości na potrzeby czworonogów!

            Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.

          • Dzień kundelka.....

          • Z okazji obchodzonego 25 października „Dnia Kundelka ” Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zaprasza uczniów do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym pod hasłem:

            „Mój szczęśliwy kundelek”

            Konkurs jest przeprowadzony w następujących kategoriach:

            - kategoria I uczniowie klas 0 –III praca plastyczna format A3

            - kategoria II uczniowie klas IV- VIII fotografia w formie papierowej

            Prace na konkurs należy dostarczyć do opiekunów Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody ( p. Agnieszki Figarskiej - Siwiec i Elżbiety Kłak ) do dnia 30.10.2021r .

            Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody J

          • Serce dla zwierzaków…

          • Drodzy Uczniowie!

            Zapraszamy do udziału w akcji – Zbiórki karmy dla zwierząt -  podopiecznych Fundacji Kotomysz.pl oraz podopiecznych z Przytuliska Chata u Asi i przyjaciół.

            Fundacja Kotomysz.pl aktualnie ma pod swoją opieką 47 zwierzaków, w Przytulisku u Asi i Przyjaciół znajduje się kolejne prawie 50 zwierzaków, dodatkowo akcją Fundacja Kotomysz.pl oraz Przytulisko u Asi i Przyjaciół wesprze 3 dodatkowe fundacje działające na terenie Polski. 

            Dlaczego warto pomóc Fundacji Kotomysz.pl oraz Pani Joannie z Chaty u Asi i Przyjaciół?

            Otóż w ciągu ostatniego roku Fundacja Kotomysz.pl zabezpieczyła ponad 600 zwierząt na terenie całej Polski, z czego 560 zwierzaków znalazło nowe domy.

            Przytulisko u Asi i Przyjaciół – prowadzi dom dla kotów oraz psów starszych, które są wykluczone i nie znajdują domów – Joanna przez wiele lat uratowała kilka tysięcy zwierzaków!

            Akcja zbiórki trwa do końca października 2021 roku.

            Fundacje potrzebują:

            karmy dla psów i kotów, zabawek, smyczy, obroży, kocy czy też misek do karmienia itp. (mogą być używane).

            Artykuły można składać do przygotowanej skrzyni na dolnym korytarzu.

            Z góry dziękujemy za okazane serce podopiecznym Fundacji.

            Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.

             Chorym dzieciom…

            Jeśli chcesz podarować trochę radości chorym dzieciom, przynieś naklejki np.: ze zwierzętami, postaciami z bajek…

            Przekażemy je dzieciom, które przebywają na oddziale hematologii i onkologii w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie. Naklejki są nagrodą dla małych pacjentów za wytrwałość i odwagę podczas leczenia.

            Zbiórka trwa do końca października 2021 roku.

            Opiekunowie akcji – p. Aneta Wrzesień – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu i p. Agnieszka Figarska-Siwiec – opiekun Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują za okazane serce małym pacjentom.

          • Dzień Papieski w naszej szkole

          • To już XXI Dzień Papieski… W tym roku obchodzony pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Z tej okazji uczniowie z klasy 4a, 5a, 7a i 7b pod kierunkiem p. Anety Wrzesień przygotowali ciekawą inscenizację i montaż słowno-muzyczny z prezentacją multimedialną, ukazujące postać i nauczanie św. Jana Pawła II oraz przybliżające przesłanie tegorocznego hasła.  Uczestnicy spotkania nagrodzili występujących gromkimi brawami, co świadczy o tym, że mimo upływającego czasu, warto przypominać wyjątkową postać – Papieża Polaka.

            Za wsparcie i pomoc techniczną składamy serdeczne podziękowania pani Dorocie Płusie, Katarzynie Jankowskiej i Edycie Kszczotek.

          • Wycieczka po naszym mieście pod hasłem Szlakiem symboli Radomia

          • 8 października wybraliśmy się z naszą wychowawczynią p. Barbarą Natorską na pieszą wycieczkę po Radomiu.Pogoda nam sprzyjała, humory również! Nasz spacer rozpoczęliśmy od dworca PKP, skąd wyruszyliśmy w trasę po ulicach naszego miasta. Pierwszy punkt programu - rower sportowy znaleźliśmy przy ul Narutowicza przed wejściem na stadion. Następnie wyruszyliśmy szlakiem symboli odnajdując kolejne pomniki naszego miasta. Jest ich aż 14! Największą trudność przysporzyło nam znalezienie puszki farby znajdującej się w parku.Nasza wycieczka okazała się bardzo ciekawa i owocna w ciekawostki z historii, zwłaszcza części przemysłowej naszego miasta.Zaskoczyło nas, że właśnie w Radomiu produkowano rowery wojskowe, maszyny do pisania, maszyny do szycia, buty czy też telefony. Możemy być dumni, że nasze miasto ma tak bogatą historię! Serdecznie polecamy! Naprawdę warto!Uczniowie klasy 7B wraz z wychowawczynią

        • Wycieczka do szkółki leśnej Przejazd w Puszczy Kozienieckiej klas II - III
          • Wycieczka do szkółki leśnej Przejazd w Puszczy Kozienieckiej klas II - III

          •  

                 W październikowy wtorek tj. 12 X 2021r.

            uczniowie z klasy II pod opieką p. Klaudii Borkowskiej

            i klasy III wraz z p.Agnieszką Magierą wybrali się

            na wspólną wycieczkę do szkółki leśnej

            Przejazd w Puszczy Kozienieckiej.

             

                 Spacerowaliśmy po lesie ścieżką edukacyjną z p. leśnikiem – przewodnikiem, uczestniczyliśmy w grach sportowo – integracyjnych, a następnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

               Było troszkę chłodno i deszczowo, ale wszystkim dopisywał humor i chęć pobytu na świeżym powietrzu. Dziękujemy Rodzicom: p. Barbarze Maślak z klasy II i p. Patrycji Chmielewskiej oraz p. Krzysztofowi Szczygielskiemu z klasy III za obecność i organizację naszego spotkania oraz za piękne fotki. 

             

          • Zdolne piątoklasistki!

          •  

             

            Kalina Krzemińska i Maja Olejarczyk - uczennice p. Małgorzaty Boruty spróbowały swoich sił w zmaganiach z ortografią i to nie byle jaką, bo polską!

            Dziewczynki reprezentowały naszą szkołę na XV Dyktandzie Radomskim. Były najmłodszymi uczestniczkami tego przedsięwzięcia. Dyktando o intrygującym tytule Postpandemiczne roztrząsania naszpikowane było trudnymi wyrazami. Maja i Kalina dzielnie stawiły czoło pisząc wraz z innymi tekst dyktowany przez samego profesora Andrzeja Markowskiego . Była to dla nich przygoda połączona z doświadczeniem.

            Oprócz pisania dyktanda dziewczynki miały okazję porozmawiać z panem profesorem oraz udzielić wywiadu do Radia Plus i udokumentowały to wydarzenie zdjęciami.

            https://radioplus.com.pl/radom/58205-mamy-radomskiego-mistrza-polskiej-ortografii-2021 

            Wychowawczyni jest z Was bardzo dumna!

            Postpandemiczne_roztrzasania.docx

          • Lubimy czytać!

          • Dzień 29 września już od 20 lat celebrujemy jako Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Mając na uwadze korzyści, jakie daje nam czytanie, przyłączyliśmy się do powyższego święta organizując w naszej szkole spotkania poświęcone powyższej tematyce. Przygotowując się do świętowania, rozkleiliśmy na terenie całej szkoły infografiki sygnalizujące jak należy dbać o nasze serduszko.

            Tegoroczne hasło „Czytamy z sercem” zaowocowało pięknymi prezentacjami uczniowskimi we wszystkich klasach, począwszy od grupy najmłodszej 0-3, poprzez grupę 4-6 do klas najstarszych 7-8. Do świętowania przyłączyła się również pani dyrektor, która przeczytała nam fragment opowiadania oczywiście o sercu! Wszyscy wzięliśmy sobie do serca receptę na szczęście – należy czytać codziennie co najmniej 30 minut! Powodzenia!

             

          • Nasi Laureaci

          • W niedzielę – 26 września na Placu Corazziego odbył się festyn rodzinny z okazji Marszu dla Życia i Rodziny, podczas którego zostały uroczyście  wręczone dyplomy i nagrody Finalistom konkursu plastycznego i literackiego pt. „ Mama, tata, dzieci – miłość, jak słońce zaświeci”. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Anety Wrzesień wzięli udział w konkursie plastycznym i literackim.

            Nasi Laureaci w konkursie plastycznym:

            Klasy 1-3

            II miejsce – Lena Kalecińska

            III miejsce – Jan Wiśniewski

            Klasy 4-6

            II miejsce – Maja Olejarczyk

            Nasze laureatki w konkursie literackim:

            Klasy 7-8

            Wyróżnienie – Adrianna Siczek,

            wiersz pt. „Rodzina to fundament”

            Wyróżnienie – Katarzyna Ryło,

            wiersz pt. „Fundament świata”


            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • 15 WRZEŚNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

          • To dzień odkrywania talentów, dzień pomysłów i działań pełnych kreatywności. Mała kropeczka to piękny początek czegoś wielkiego, odkrycia drzemiącego talentu lub skrytych umiejętności.

            A wszystko zaczęło się od historii dziewczynki o imieniu Vashiti.

            A o czym ta historia?

            Tego dowiemy się w środę 15 września w naszej szkole, wspólnie świętując Międzynarodowy Dzień Kropki.

            Prosimy naszych uczniów aby tego dnia w ich ubiorze lub dodatkach pojawił się akcent KROPKI.

                                                                                                                                   ZAPRASZAMY

              Organizatorzy: p. Dorota Płusa  p. Małgorzata Boruta p. Jolanta Markwat

          • Infolinia

          • OD 6 WRZEŚNIA DZIAŁA CAŁODOBOWA, BEZPŁATNA, OGÓLNOPOLSKA INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH OPIEKUNÓW. POD NUMEREM TELEFONU 800 800 605 DZIECI I MŁODZIEŻ, ALE TAKŻE RODZICE, NAUCZYCIELE I PEDAGODZY BĘDĄ MOGLI UZYSKAĆ PROFESJONALNĄ POMOC DOŚWIADCZONYCH PSYCHOLOGÓW, PEDAGOGÓW I PRAWNIKÓW.

            Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

            Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

          • Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2021/22 i ślubowanie uczniów klasy I

          • Pasowanie na Pierwszaka

            1 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby powitać nowy rok szkolny 2021/2022. Tego dnia zostały przyjęte do społeczności uczniowskiej Pierwszaki. Na tę uroczystość przybył również radny naszej dzielnicy pan Marcin Kaca. Wszystkich przywitała pani dyrektor szkoły Beata Jóźwicka. Najpierw dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia naszej szkoły. Potem pierwszaki zostały uhonorowane medalem pierwszoklasisty oraz drobnymi upominkami, które wręczył pan radny oraz wychowawczyni pani Grażyna Kiraga. Dzieci otrzymały również pierwsze podręczniki, które z dumą zabrały ze sobą do klasy. Ten dzień na pewno  pozostanie na długo w ich pamięci. Życzymy nowym uczniom sukcesów w nauce!

          • Rok szkolny 2021/22

          • Drodzy Uczniowie,

            Za chwilę 1 września i kolejny rok szkolny. Mamy nadzieję, że będzie on pełen zdrowia i da możliwość spotkań stacjonarnych.

            Razem zadbamy o integrację, dobre relacje i optymizm.

            Czekamy na Was z uśmiechem.

            Dyrektor - Beata Jóźwicka i Grono Pedagogiczne.