REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 w Radomiu

ul. Starokrakowska 124/128

I. PODSTAWA PRAWNA

Zarządzenie Nr 187/2019 z dnia 29.01.2019 r. w sprawie ustalenia zasad korzystania ze stołówki szkolnej, stołówki bursy, stołówki specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego i młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz opłat wnoszonych za korzystanie z posiłków w stołówkach szkół, burs, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego i młodzieżowego ośrodka socjoterapii, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia.

II. UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 oraz pracownicy tej szkoły.
          2. Ze stołówki korzystają uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie
            i uczniowie, których finansuje MOPS i GOPS.
          3. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Radomiu zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły. Wyżej wymienieni, dokonują wpłat przez pierwsze 3 dni robocze każdego miesiąca.
          4. W szczególnych przypadkach opłaty mogą być uiszczone do końca danego miesiąca.

III. ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

1. Stołówka szkolna zapewnia posiłki gotowane w formie jednodaniowego obiadu.
          2. Cena jednego obiadu ustalana jest przez dyrektora szkoły w porozumieniu
            z organem prowadzącym.
          3. Wysokość opłaty za jeden posiłek jest wprowadzona Zarządzeniem Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Radomiu i wynosi
            5,00 zł.
          4. Cena jednego obiadu dla uczniów obejmuje koszt produktów zużytych do przygotowania posiłku (tzw.- koszt „wsadu do kotła”).

IV. OPŁATY

1. Koszt obiadów w danym miesiącu podawany jest do wiadomości zainteresowanym na tablicy ogłoszeń oraz na drzwiach stołówki i na stronie internetowej szkoły.
            2. Odpłatność za obiady uiszczana jest w sekretariacie szkoły.
            3. Kuchnia posiada listy imienne uczniów korzystających
              z obiadów.

V. ZWROTY ZA OBIADY

1. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.
          2. Nieobecność ucznia musi być zgłoszona w sekretariacie szkoły lub telefonicznie sms pod nr telefonu szkoły 48 515 089 071 do godziny 9.00 pierwszego dnia nieobecności. Odliczenie w raporcie nastąpi od następnego dnia.
          3. Odliczenie kwoty następuje z odpłatności w następnym miesiącu i jest pomniejszona o kwotę za zgłoszone dni. Nieuzasadniona lub niezgłoszona nieobecność na obiadach nie podlega zwrotowi kosztów. Za miesiąc grudzień
            i czerwiec nie ma odliczeń (są to miesiące rozliczeniowe).

VI. WYDAWANIE POSIŁKÓW

1. Posiłki wydawane są w godzinach   11:00 – 12:50.
          2. W stołówce wywieszony jest jadłospis na 5 dni.
          3. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia
            i kalkulacją kosztów.

VII. ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE

1. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
          2. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.
          3. Za bezpieczeństwo uczniów przebywających w czasie obiadu w jadalni odpowiada nauczyciel dyżurujący.

VIII.       O WSZYSTKICH SPRAWACH ZWIĄZANYCH
                          Z ORGANIZACJĄ PRACY STOŁÓWKI DECYDUJE
                          DYREKTOR PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 25
                          W RADOMIU.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2022 r.