• Dzień koloru

• Dzisiaj w naszej szkole było bardzo kolorowo! Kolejny etap całorocznej akcji „Zgranej klasy”- DZIEŃ KOLORU. Wszystkie klasy wylosowały swój kolor. Nie zawsze był to trafny wybór i nie wszyscy byli zadowoleni. Ale chodziło nam przede wszystkim o zabawę i kreatywność. Od samego rana w klasach i na korytarzach można było zobaczyć pełną paletę barw- od białego do czarnego.

Zapraszamy do galerii zdjęć, aby zobaczyć jakie uczniowie mieli pomysły!

Dziękujemy za włączenie się Samorząd Uczniowski

• Bal karnawałowy klas 4-8

• 18 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa klas 4-8. Uczniowie bawili się wśród zimowej scenerii. Oprócz tradycyjnych tańców były również liczne konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski.  ,,Gorące krzesła”, wybór najlepszego tancerza, to tylko nieliczne z nich. Kulminacją był wybór Królowej i Króla balu. Madzia (VIIIb) i Patryk (VIIa) po ,,koronacji” poprowadzili wspólny taniec - ,,Belgijkę”. Wszyscy świetnie się bawili.

Radzie Rodziców dziękujemy za poczęstunek, a p. K. Szczygielskiemu za wspaniałą oprawę muzyczną.

Kolejny taki bal za rok!

• Jasełka w kościele

• W święto Trzech Króli – 6 stycznia – nasi uczniowie z klasy trzeciej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego wystawili Jasełka. Wszyscy zgromadzeni, parafianie i goście podziwiali naszych młodych artystów, którzy z wielkim zaangażowaniem i całym sercem przedstawili historię narodzin Syna Bożego. Odgrywanym scenom towarzyszył taniec aniołów oraz piękny śpiew kolęd i pastorałek. Młodzi aktorzy niejednokrotnie nagradzani byli gromkimi brawami. Ks. prob. kan. Bernard Kasprzycki podziękował uczniom PSP nr 25, nauczycielom, pani dyrektor Anetcie Tomczyk i rodzicom za przygotowanie bożonarodzeniowego przedstawienia. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe niespodzianki.

Materiał fotograficzny przygotował p. Krzysztof Szczygielski. Dziękujemy!

• Sukces plastyczny

• W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Karta ze Świąt i zabawka choinkowa” w kategorii: karta świąteczna klasy 4 – 8  Lena Kalecińska z klasy 4a zdobyła II miejsce. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów plastycznych.

Opiekun plastyczny Jolanta Markwat

• Wewnątrzszkolny „ Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej – Curie”

• W dniu 9 grudnia 2022 roku odbył się wewnątrzszkolny „ Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej – Curie”, skierowany do uczniów klas VII i VIII . Celem konkursu  było przede wszystkim przybliżenie młodzieży sylwetki wybitnej Polki, dwukrotnej laureatki nagrody Nobla z chemii i z fizyki : Marii Skłodowskiej – Curie. Albert Einstein napisał o niej:

„ Maria to jedyna kobieta, której nie zepsuła sława”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Magdalena Mosionek kl. VIII b

II miejsce: Martyna Fituch  kl. VIII b

III miejsce: Maciej Góralski kl. VII a

Uczniowie  otrzymali   dyplomy i nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs zorganizowała pani Ilona Wosztyl-Bawarska.

• Poznajemy żywą historię, czyli słów kilka o wspólnej wycieczce do Warszawy

• 12 stycznia uczniowie klasy 7a, 8a i 8b wybrali się wraz z wychowawczyniami na całodzienną wycieczkę do Warszawy. Celem  wyprawy były dwa bardzo ważne  dla historii naszego kraju miejsca,a mianowicie Muzeum Więzienia Pawiak oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki obszernej wiedzy, jaką dysponowali nasi przewodnicy muzealni, zostaliśmy szczegółowo zapoznani z wojenną historią Warszawy. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas autentyczne eksponaty z tych jakże ciężkich dla Polaków czasów. Wysłuchanie więziennych grypsów osób przetrzymywanych na Pawiaku bardzo nami wstrząsnęło.To dwa niesamowite miejsca niemo krzyczące o naszej bohaterskiej historii. Serdecznie polecamy wizytę w obydwu miejscach naszym młodszym kolegom! My  przeżyliśmy prawdziwą lekcję patriotyzmu.

Uczniowie klasy 7a, 8a oraz 8b