• Wigilia w naszej szkole

          • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia cała Społeczność szkolna przeżyła wspólne spotkanie opłatkowe, które rozpoczęło się Jasełkami. 

            Przy pięknie udekorowanych stołach widzowie podziwiali wspaniałą grę aktorską i talenty muzyczne młodych artystów z klasy trzeciej i ósmej. Dopełnieniem całości były kolędy zaśpiewane przez uczniów z klas starszych przy akompaniamencie fletu. Podniosłą atmosferę tworzyła niesamowita sceneria betlejemskich wzgórz i profesjonalne oświetlenie, nad którym czuwał p. Krzysztof Szczygielski.

            Po przedstawieniu p. dyrektor Anetta Tomczyk wraz z księdzem proboszczem Bernardem Kasprzyckim rozpoczęli drugą, wzruszającą część spotkania – życzenia i łamanie się opłatkiem…


            Serdeczne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego wspaniałego przedsięwzięcia i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!


            Organizatorki: A. Wrzesień i G. Kiraga

          • Bombka z Memmingen

          • W gorącej świątecznej atmosferze nie zapominamy o naszych  niezwykłych przodkach - bohaterach, dzięki którym możemy dziś celebrować Święta w wolnej Polsce. Realizując kolejny projekt edukacyjny pt. Bombka z Memmmingen  poznaliśmy realia Wigilii w obozie jenieckim Stalag VIIB, do którego trafił nasz bohater Aureliusz Dembiński, pseudonim Zagłoba, uczestnik Powstania Warszawskiego. Ta jakże wzruszająca historia 16 - letniego wówczas chłopca bardzo poruszyła nasze serca. By przekazać dalej poznaną opowieść, samodzielnie wykonaliśmy bombki, które wraz z historią o Zagłobie przekażemy bliskiej nam osobie. Chwała Bohaterom!

            Pasjonaci historii PSP 25

          • Laureaci szkolnego konkursu – „Eko- zwierzak”

          • Dnia 18 grudnia 2023r odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu – „Eko-zwierzak”. Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych wśród uczniów oraz uświadomienie jak ważna jest segregacja odpadów komunalnych i ich recykling. Powstało 15 niepowtarzalnych prac z surowców wtórnych. Dużym sukcesem okazała się wystawa eko-zwierzaków, którą podziwiali rodzice, uczniowie i nauczyciele.

             

            Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

            I miejsce - Aleksander Mróz

            II miejsce - Dawid Melon

            III miejsce - Jan Pietruszka

             

            Drodzy Uczniowie !!! gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

             

            Koordynatorki konkursu: Agnieszka Figarska-Siwiec, Klaudia Borkowska

             

          • Sukces Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody

          • Dnia 14 grudnia 2023 r w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się podsumowanie konkursu na „Najlepiej pracujące Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody”. Organizatorem był  Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu.

            Zaangażowanie naszych uczniów w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i popularyzowanie wiedzy o przyrodzie lokalnej zostało docenione, zdobyliśmy I miejsce.

            Bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Opiekunowie Szkolnego Kola Ligi Ochrony Przyrody:

            Agnieszka Figarska- Siwiec, Klaudia Borkowska

          • Laureaci konkursu regionalnego – „Przyroda najbliższej okolicy”.

          • 14 grudnia 2023 r w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego konkursu: „Przyroda najbliższej okolicy”. Znaczący sukces odnieśli członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

            W II kategorii wiekowej klas I-III

            II miejsce zdobyli: Alicja Malmon , Kaja Siekańska

            Wyróżnienie otrzymali: Antonina Noga , Szymon Heda

            Natomiast w III kategorii wiekowej klas IV-VIII laureatką została:

            II miejsce – Lenka Kotkowska

             

            Miło nam , poinformować  że w gronie nagrodzonych znalazła się 

            p. Agnieszka Figarska- Siwiec otrzymując II miejsce 

            za  scenariusz zajęć terenowych.

            Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno osobliwości przyrodniczych najbliższej okolicy oraz dostrzeganie jej elementów.

            Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

             

            Opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody: 

            Agnieszka Figarska- Siwiec, Klaudia Borkowska.

          • Ptasia stołówka ...w wykonaniu uczniów klas I - VIII

          • Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody zatroszczyli się o brzuszki ,,skrzydlatych przyjaciół" i samodzielnie przygotowali z ziaren zbóż, nasion roślin oleistych eko - karmniki. Zadbaliśmy o to by ptaszki przeżyły i wiosną radosnym świergotem się odwdzięczyły.

          • Odlotowa Zimowa ART-Akademia

          • Zapraszamy do zapoznania się z informację dotyczącą oferty półkolonii organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” pt "Zimowa ART-akademia". Zapisy trwają do 21 grudnia 2023 r.

            Organizator zapewnia:

            Podział na grupy z zachowaniem limitów

            Opieka nad dziećmi: od 7:30 do 16:30

            Ubezpieczenie NNW

            Wykwalifikowaną kadrę

            Zdrowe posiłki: śniadanie/dwudaniowy obiad/podwieczorek

            Mnóstwo warsztatów i atrakcji

            Wycieczkę jednodniową do Parku Legend/Muzeum Etnograficznego

            Kontakt pod numerem telefonu: 667 901 120. Zapisów można dokonać również przez formularz online.

            Więcej szczegółów znajduje się pod linkiem: 

            https://amfiteatr.radom.pl/wraca-odlotowa-zimowa-art-akademia-zapisz-swoje-dziecko-a-my-zapewnimy-mnostwo-atrakcji/

          • Wolontariusze w Centrum Onkologii

          • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze obdarowali Centrum Onkologii w Radomiu własnoręcznie przygotowanymi choinkami, które będą ozdobą sal i pociechą dla przebywających tam pacjentów.

            Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie dziękują panu Pawłowi Siekańskiemu za okazaną pomoc i poświęcony czas.

          • „Łańcuch dobra” – finał akcji

          • Ogólnopolska akcja, w której wzięliśmy udział, ma na celu wsparcie dzieci z dystrofią mięśniową poprzez  pobicie rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego w zeszłym roku, czyli łańcucha długości 127 km 820 m 60 cm!

            Akcja ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie,  że są z nimi ludzie o dobrych sercach, którzy o nich myślą i podejmują trud jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha. Nasza mobilizacja i praca daje im siłę do walki i pokonywania problemów związanych z chorobą.

            Nasz łańcuch powstawał w szkole i w domach naszych uczniów. Jego ostateczna długość wynosi: 2354 m czyli ponad 2 km!  Najdłuższe papierowe łańcuchy wykonali uczniowie z klasy IIIa – 870 m, z klasy IIa – 500 m i z klasy VIIa 365m.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom oraz nauczycielom za wspaniałą postawę i zaangażowanie.

             

            Opiekunki SKW   

                    Aneta Wrzesień i Grażyna Kiraga

          • Wielki sukces polonistyczny!

          • 12 grudnia odbył się KONKURS KURATORYJNY  II etap - rejonowy, do którego zakwalifikowała się Gabrysia Kotkowska z klasy 8a.

            Pod kierunkiem swojej polonistki Małgorzaty Boruty uczennica przygotowywała się od września, aż do grudnia.

            Razem przebrnęły   przez meandry wyznaczonych dzieł: literackich, plastycznych, filmowych. Gabrysia włożyła w to ogrom pracy. Polonistka jest z niej bardzo dumna.
            To wielki sukces naszej uczennicy i naszej szkoły.
            Gabrysiu...Trzymamy kciuki.

          • Finał Akcji – Paczka dla Bohatera

          • Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce darów na bożonarodzeniową paczkę dla Bohatera. Dzięki Waszym dobrym sercom zebraliśmy wiele artykułów spożywczych, wśród których nie zabrakło świątecznych słodkości, a także produktów chemicznych. Wszystkie dary przekazaliśmy do Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” - miejsca zbiórek z Radomia i okolic.                                                                                                    

            Świąteczne paczki, które trafią w ręce kombatantów walczących o naszą wolność z pewnością sprawią im wiele radości, ale przede wszystkim będą znakiem naszej pamięci i wdzięczności za ich patriotyczną postawę  i bohaterstwo.      

            Serdecznie dziękujemy panu Siekańskiemu, tacie Kai, za pomoc w transporcie darów. 

            Szkolny Klub Wolontariatu

          • BohaterOn gościnnie w 8a!

          • Nasza szkoła  uczestniczy w ogólnopolskim projekcie BohaterOn. Uczniowie klasy 8a brali udział w zajęciach upamiętniających niezwykłe bohaterstwo i odwagę uczestników Powstania Warszawskiego. Poznali fakty historyczne, wysłuchali wzruszających wspomnień uczestników. Ósmoklasiści pracując w grupach eksperckich świetnie poradzili sobie z powierzonymi im zadaniami. Efektem działań było opracowanie gazety Uparte serce tego miasta - warszawiacy  i ich miasto oczami reporterów.  Już wkrótce relacje z projektów z  kolejnych klas. Zapraszamy już dziś!

            Pasjonaci historii PSP 25