• Śladami Kamieni na szaniec

          •           29 listopada klasa 7 i 8 wyjechały na wycieczkę do Warszawy  śladami Kamieni na szaniec.
            Pierwszym punktem na mapie zwiedzania był Cmentarz Stare Powązki - miejsce spoczynku książkowych i realnych bohaterów: Alka, Rudego, Zoski i wielu innych zasłużonych. Aleja brzozowych krzyży ujęła nas za serca. Ciszą oddaliśmy hołd tym młodym ludziom, którzy walczyli za nasza wolność.

            Kolejnym obiektem jaki odwiedziliśmy było Muzeum Pawiak.To miejsce, to więzienie wzbudziło w nas ogromne emocje, uzmysłowiło wagę i rangę cierpienia, siły i miłości do ojczyzny. Z głową pełną myśli, z sercem pełnym uczuć ruszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedziliśmy pełne interakcji wnętrza, bogate w "żywe" wspomnienia o wojnie, o Polakach, o bólu i odwadze.

            Z przewodnikiem poznaliśmy ludzkie historie, poczuliśmy namiastkę ukrywania się w kanałach i odbyliśmy "wędrówkę" po każdym dniu Powstania.
            Ta wycieczka była inna...wartościowa, emocjonująca, bogata w emocje i wrażenia.

            Uświadomiła nam jak dobrze było wrócić do ciepłego domu, własnego pokoju, w naszej wolnej Polsce!

          • Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

          • Zapraszamy całą Społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera.

            Co zbieramy?

            Produkty spożywcze: olej, cukier, ryż, kasza, makaron, konserwy rybne i mięsne, warzywa w puszce, owoce w puszce, herbata, kawa, kakao, słodycze, czekolada, płatki kukurydziane itp.

            Produkty chemiczne: pasta do zębów, mydło, szampon, płyn do naczyń, proszek do prania, płyn do podłóg, płukania tkanin itp.

             

            Zbiórka zakończy się 8 grudnia 2023 roku.

             

            Wystarczy przynieść wybrany produkt. Zebrane dary przekażemy do Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”– Organizatora akcji w Radomiu. Tam będą przygotowywane paczki świąteczne dla żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osób represjonowanych przez PRL oraz weteranów rannych podczas misji pokojowych.

            Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca…

            Szkolny Klub Wolontariatu                                                                                                    Opiekunowie: Aneta Wrzesień i Grażyna Kiraga

          • Światowy Dień Pluszowego Misia

          • Jak co roku w naszej szkole odbyły się urodziny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W "Misiolandii" uczniowie zastali otaczającą ich przepiękna dekoracje. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Pani Dyrektor Anetta Tomczyk przeczytała najmłodszym  opowiadanie o psotnym misiu, uczniowie zauroczenia wykonaniem jednogłośnie przyjęli Panią Dyrektor do grona wielbicieli misiów.
            Później przyszedł czas na podziwianie recytacji Ani i Marty z klasy 4. Z kolei uczniowie klasy 7 zainscenizowali bajki o misiach. Przerwą w słuchaniu   była nauka piosenki i tańca , który wspólnie wykonywali uczniowie i nauczyciele. Było wesoło! Odpoczynkiem i relaksem  po tych podskokach była ciepła opowieść o Misiu i jego serduszku dopowiadana do pięknych i kolorowych kart. Emocjom nie było końca gdy pojawiły się zabawy z chustą animacyjna i filmiki o zwyczajach misiów. Na przekąskę podano misiów żelki, ale punkt kulminacyjny dopiero miał nadejść.

            Przy zgaszonym świetle wjechał ogromny urodzinowy tort , który znikał wraz z naszym rosnącym apetytem. Po torcie nadszedł czas na prezenty - Bartosz Heda, uczeń klasy 8 specjalnie na tę okazję stworzył breloczk i - figurki przestrzenne, które wykonał w szkole w drukarce 3D, specjalnie dla młodszych kolegów.

            A już w poniedziałek rozstrzygnięcie konkursu!!!!

            Do zobaczenia

          • PIESKOM I KOTKOM ZE SCHRONISKA ŻYCIE UMILAMY I JE DOKARMIAMY.

          • Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody odwiedzili Schronisko Zwierząt Bezdomnych w Radomiu.  Udział uczniów naszej szkoły w zbiórce darów stał się wieloletnią tradycją. Celem wizyty było przekazanie zebranej żywności, kołder, poduszek. Poznaliśmy warunki bytowe czworonożnych przyjaciół i spełniliśmy ich marzenia. Duże wrażenie zrobiła na nas kociarnia, w której swój tymczasowy dom mają wąsate mruczki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. W przyszłości planujemy kontynuować współpracę i przeprowadzić kolejną akcję. Serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom za udział w zbiórce darów. Nad całością akcji czuwały: Agnieszka Figarska-Siwiec, Klaudia Borkowska .

          • Śniadanie daje moc!

          • Zdrowe śniadanie to pierwszy i zarazem najważniejszy posiłek, jaki spożywamy w ciągu dnia. Może dodać nam energii do nauki, dlatego nie należy go lekceważyć i pomijać. Powinno ono być zróżnicowane i  zawierać produkty zbożowe, mleczne, tłuszcze dobrej jakości, a także warzywa i owoce. Uczniowie klas 0 – III przygotowali wspólnie takie właśnie śniadanie. Nie zabrakło kanapek, twarożku, sałatek i roladek z tortilli, które wszyscy zjedli ze smakiem.

          • Uroczyste obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

          • Uczniowie naszej szkoły wiedzą, czym jest patriotyzm. Data 11-go Listopada 1918r. jest doskonale znana wszystkim dzieciom, począwszy od klasy 0, skończywszy na ósmoklasistach.  

            Uroczyste obchody święta rozpoczęliśmy już od samego rana. O godz. 8.00 spotkaliśmy se w salach z naszymi wychowawcami, gdzie oglądaliśmy filmy edukacyjne, rozwiązywaliśmy quizy i krzyżówki o tematyce narodowowyzwoleńczej.  

            Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie czynnie uczestniczyliśmy w spotkaniu artystycznym. Było słowo mówione, recytacja pięknej poezji. Spotkanie uświetnić śpiew pieśni patriotycznych, które to zostały zaprezentowane przez wszystkie klasy. Stworzyliśmy finalnie uroczysty przegląd pieśni patriotycznych. Program artystyczny zakończył występ pani Magdaleny, która z grupą młodych artystów przedstawiła utwór O mój rozmarynie. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która podkreśliła istotę i wagę obchodzonej uroczystości. Kolejnym punktem naszego patriotycznego bloku było wyjście na cmentarz przy ul. Limanowskiego. Tam cała społeczność szkolna udała się pod przewodnictwem pani dyrektor i naszego księdza proboszcza  na Mogiły Legionistów, gdzie po wspólnej modlitwie złożono wieniec i zapalono znicze. To była piękna chwila zadumy i refleksji...

            Przeżyliśmy wspólniewspaniałą, żywą lekcję historii. Cieszymy się, że mogliśmy w niej uczestniczyć. Do zobaczenia!Uczniowie PSP 25