• Niezwykła lekcja przyrody

• Dnia 20.09. 2023r uczniowie klasy IV a  pod czujnym okiem p. Agnieszki Figarskiej- Siwiec uczestniczyli w zajęciach terenowych z przyrody. Za pomocą wszystkich zmysłów „ otwierając oczy i uszy „ zarejestrowali jak najwięcej informacji  o otaczających elementach środowiska. Swoje obserwacje poszerzyli używając przyrządów przyrodnika- lup, lornetek, kompasów. Zielona lekcja okazała się wspaniałą przygodą i dostarczyła uczniom wiele satysfakcji .

• ZIELONE PŁUCA W NASZEJ SZKOLE

• Zieleń jest bardzo ważna i powinna nas otaczać wszędzie. Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody pod okiem pasjonatki flory p. Agnieszki Figarskiej - Siwiec przystąpili do finalnego działania ekologicznego – sadzenia roślin doniczkowych.

Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć „zielony kącik”. Rośliny są nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim produkują tlen i nawilżają powietrze, którym oddychamy. Teraz miłośnicy roślin mają za zadanie codzienną pielęgnację oraz obserwowanie ich wzrostu.

• NARODOWE CZYTANIE

• 12 września w PSP 25

w Radomiu odbyło się

NARODOWE CZYTANIE.

Cała nasza społeczność szkolna

zaznajomiła się z fragmentami

pięknej powieści

Elizy Orzeszkowej

"Nad Niemnem".

Najmłodsi wysłuchali wspaniałej interpretacji opisu dworku i jego otoczenia w wykonaniu Pani Dyrektor Anetty Tomczyk.Pani Dyrektor poprosiła najmłodszych o plastyczną interpretację wysłuchanego fragmentu.

Klasy starsze uraczyły polonistki, które przeczytały   legendę o Bohatyrowiczach, zamieszczoną w tejże powieści.

Poczuliśmy się tajemniczo i wyjątkowo.

A już jutro po NARODOWYM CZYTANIU  galeria prac klas 0-3.

• Jak to dawniej bywało…

• Uczniowie klasy trzeciej poznawali w Muzeum Wsi Radomskiej trudy dawnego życia codziennego. Każdy mógł samodzielnie upleść sznurek, ubić masło, pozyskać z ziarna mąkę, upiec bułki czy uprać coś w balii na tarze. Nie było łatwo! Na szczęście wszyscy wykonali gospodarskie prace i otrzymali Certyfikat sprawności pradziadka. Po wspólnej pracy znalazł się również czas na zabawę. To był mile spędzony dzień.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Zdjęcia z FB autorstwa p.Agnieszki Magiery

4 września 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 w Radomiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Zaczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego i upamiętnieniem 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po słowach wstępu siódmoklasistów głos zabrały dzieci z klasy drugiej, które szczególnie przywitały najmłodszych, wstępujących do oddziału przedszkolnego i obiecały, że pomogą Im zaklimatyzować się w naszej szkole.

Po krótkiej części artystycznej Pani Dyrektor Anetta Tomczyk, przecinając czerwoną wstęgę, ogłosiła rok szkolny 2023/2024 za otwarty. Następnie ksiądz kanonik Bernard Kasprzycki proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu życzył dzieciom sukcesów w szkole, wspomniał również o autorytecie moralnym bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, a każdy uczeń otrzymał na pamiątkę obrazek z Jego dedykacją. Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan Krzysztof Szczygielski - zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, zapewniając o podejmowaniu działań na rzecz dobra dzieci, by było uczniom bezpiecznie, spokojnie i wesoło, jak w domu.

Wszystkim życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.