• FINAŁ AKCJI - EKO - ZBIÓRKA!!!

• Zakończona została

I edycja akcji - EKO - zbiórka

- oddaj ciucha pl.

Nasza szkoła zebrała 440 kg ubrań

i akcesoriów odzieżowych.

Dzięki tej zbiórce ubrania

otrzymają drugie życie,

a my uratujemy naszą planetę.

DZIĘKUJEMY!!!

• Egzamin ósmoklasisty

• 14 – 16 maja 2024 r. to dla naszych ósmoklasistów gorący czas. Zmierzyli się swoją wiedzą i umiejętnościami z wymaganiami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Każdego dnia do arkuszy przystępowali z wielkim optymizmem, energią, a przed wszystkim uśmiechem. Wspierani przez pedagogów oraz dawkę magnezu w postaci czekoladek od p. Dyrektor wchodzili do sal zmotywowani i pełni sił do działania.

Mamy nadzieję, że tematy okazały się przystępne, zadania łatwe, a usłyszane scenki – zrozumiałe.

Życzymy powodzenia i szczęścia!

• Nasi uczniowie w Pytaniu na Śniadanie

• 11 maja 2024 uczniowie naszej szkoły z koła "Pasjonaci przyrody" wystapili przed kamerami TVP w programie "Pytanie na Śniadanie". Uczestniczyli w warsztatach organizowanych na terenie Muzeum Wsi Radomskiej, zdobywając - CERTYFIKAT SPRAWNOŚCI PRADZIADKA. Poszło im świetnie, zobaczcie sami.  ...

• Konkurs „ Leonardo da Vinci – geniusz Wszechczasów”

• W dniu 29 kwietnia 2024 roku został rozstrzygnięty wewnątrzszkolny konkurs: „ Leonardo da Vinci – geniusz Wszechczasów” adresowany do uczniów klas VII i VIII. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań uczniów, popularyzacja wiedzy na temat Leonardo da Vinci oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej. Tytuł konkursu nawiązuje do osoby samego Leonardo da Vinci – włoskiego artysty i uczonego okresu renesansu. Znakomitego malarza, architekta, rzeźbiarza, wynalazcy i filozofa. Laureatką konkursu została Gabriela Kotkowska z klasy VIII a. Uczennica otrzymała nagrodę książkową i dyplom.

Gratulujemy i życzymy Gabrysi wielu sukcesów. Konkurs zorganizowała pani Ilona Wosztyl-Bawarska

• Wolontariat na festynie parafialnym

• Nasza młodzież aktywnie włączyła się w przygotowania do festynu z okazji 40-lecia parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu. W sobotę wolontariusze pomagali w organizacji miejsca na placu kościelnym, a w środę - 1 maja podczas festynu wręczali dzieciom balony oraz malowali im twarze i dłonie. W swoją wolontariacką pracę wkładali wiele wysiłku i serca, aby sprostać oczekiwaniom najmłodszych. Okazało się, że było warto, bo wszystkie dzieci odchodziły z uśmiechem na twarzy.
            Wspaniałym Uczniom  serdecznie dziękuję - opiekun SKW - Aneta Wrzesień