• Wigilia w naszej szkole

          • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia cała Społeczność szkolna przeżyła wspólne spotkanie opłatkowe, które rozpoczęło się Jasełkami. 

            Przy pięknie udekorowanych stołach widzowie podziwiali wspaniałą grę aktorską i talenty muzyczne młodych artystów z klasy trzeciej i ósmej. Dopełnieniem całości były kolędy zaśpiewane przez uczniów z klas starszych przy akompaniamencie fletu. Podniosłą atmosferę tworzyła niesamowita sceneria betlejemskich wzgórz i profesjonalne oświetlenie, nad którym czuwał p. Krzysztof Szczygielski.

            Po przedstawieniu p. dyrektor Anetta Tomczyk wraz z księdzem proboszczem Bernardem Kasprzyckim rozpoczęli drugą, wzruszającą część spotkania – życzenia i łamanie się opłatkiem…


            Serdeczne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego wspaniałego przedsięwzięcia i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!


            Organizatorki: A. Wrzesień i G. Kiraga

          • Bombka z Memmingen

          • W gorącej świątecznej atmosferze nie zapominamy o naszych  niezwykłych przodkach - bohaterach, dzięki którym możemy dziś celebrować Święta w wolnej Polsce. Realizując kolejny projekt edukacyjny pt. Bombka z Memmmingen  poznaliśmy realia Wigilii w obozie jenieckim Stalag VIIB, do którego trafił nasz bohater Aureliusz Dembiński, pseudonim Zagłoba, uczestnik Powstania Warszawskiego. Ta jakże wzruszająca historia 16 - letniego wówczas chłopca bardzo poruszyła nasze serca. By przekazać dalej poznaną opowieść, samodzielnie wykonaliśmy bombki, które wraz z historią o Zagłobie przekażemy bliskiej nam osobie. Chwała Bohaterom!

            Pasjonaci historii PSP 25

          • Laureaci szkolnego konkursu – „Eko- zwierzak”

          • Dnia 18 grudnia 2023r odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu – „Eko-zwierzak”. Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych wśród uczniów oraz uświadomienie jak ważna jest segregacja odpadów komunalnych i ich recykling. Powstało 15 niepowtarzalnych prac z surowców wtórnych. Dużym sukcesem okazała się wystawa eko-zwierzaków, którą podziwiali rodzice, uczniowie i nauczyciele.

             

            Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

            I miejsce - Aleksander Mróz

            II miejsce - Dawid Melon

            III miejsce - Jan Pietruszka

             

            Drodzy Uczniowie !!! gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

             

            Koordynatorki konkursu: Agnieszka Figarska-Siwiec, Klaudia Borkowska

             

          • Sukces Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody

          • Dnia 14 grudnia 2023 r w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się podsumowanie konkursu na „Najlepiej pracujące Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody”. Organizatorem był  Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu.

            Zaangażowanie naszych uczniów w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i popularyzowanie wiedzy o przyrodzie lokalnej zostało docenione, zdobyliśmy I miejsce.

            Bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Opiekunowie Szkolnego Kola Ligi Ochrony Przyrody:

            Agnieszka Figarska- Siwiec, Klaudia Borkowska

          • Laureaci konkursu regionalnego – „Przyroda najbliższej okolicy”.

          • 14 grudnia 2023 r w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego konkursu: „Przyroda najbliższej okolicy”. Znaczący sukces odnieśli członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

            W II kategorii wiekowej klas I-III

            II miejsce zdobyli: Alicja Malmon , Kaja Siekańska

            Wyróżnienie otrzymali: Antonina Noga , Szymon Heda

            Natomiast w III kategorii wiekowej klas IV-VIII laureatką została:

            II miejsce – Lenka Kotkowska

             

            Miło nam , poinformować  że w gronie nagrodzonych znalazła się 

            p. Agnieszka Figarska- Siwiec otrzymując II miejsce 

            za  scenariusz zajęć terenowych.

            Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno osobliwości przyrodniczych najbliższej okolicy oraz dostrzeganie jej elementów.

            Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

             

            Opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody: 

            Agnieszka Figarska- Siwiec, Klaudia Borkowska.

          • Ptasia stołówka ...w wykonaniu uczniów klas I - VIII

          • Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody zatroszczyli się o brzuszki ,,skrzydlatych przyjaciół" i samodzielnie przygotowali z ziaren zbóż, nasion roślin oleistych eko - karmniki. Zadbaliśmy o to by ptaszki przeżyły i wiosną radosnym świergotem się odwdzięczyły.

          • Odlotowa Zimowa ART-Akademia

          • Zapraszamy do zapoznania się z informację dotyczącą oferty półkolonii organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” pt "Zimowa ART-akademia". Zapisy trwają do 21 grudnia 2023 r.

            Organizator zapewnia:

            Podział na grupy z zachowaniem limitów

            Opieka nad dziećmi: od 7:30 do 16:30

            Ubezpieczenie NNW

            Wykwalifikowaną kadrę

            Zdrowe posiłki: śniadanie/dwudaniowy obiad/podwieczorek

            Mnóstwo warsztatów i atrakcji

            Wycieczkę jednodniową do Parku Legend/Muzeum Etnograficznego

            Kontakt pod numerem telefonu: 667 901 120. Zapisów można dokonać również przez formularz online.

            Więcej szczegółów znajduje się pod linkiem: 

            https://amfiteatr.radom.pl/wraca-odlotowa-zimowa-art-akademia-zapisz-swoje-dziecko-a-my-zapewnimy-mnostwo-atrakcji/

          • Wolontariusze w Centrum Onkologii

          • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze obdarowali Centrum Onkologii w Radomiu własnoręcznie przygotowanymi choinkami, które będą ozdobą sal i pociechą dla przebywających tam pacjentów.

            Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie dziękują panu Pawłowi Siekańskiemu za okazaną pomoc i poświęcony czas.

          • „Łańcuch dobra” – finał akcji

          • Ogólnopolska akcja, w której wzięliśmy udział, ma na celu wsparcie dzieci z dystrofią mięśniową poprzez  pobicie rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego w zeszłym roku, czyli łańcucha długości 127 km 820 m 60 cm!

            Akcja ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie,  że są z nimi ludzie o dobrych sercach, którzy o nich myślą i podejmują trud jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha. Nasza mobilizacja i praca daje im siłę do walki i pokonywania problemów związanych z chorobą.

            Nasz łańcuch powstawał w szkole i w domach naszych uczniów. Jego ostateczna długość wynosi: 2354 m czyli ponad 2 km!  Najdłuższe papierowe łańcuchy wykonali uczniowie z klasy IIIa – 870 m, z klasy IIa – 500 m i z klasy VIIa 365m.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom oraz nauczycielom za wspaniałą postawę i zaangażowanie.

             

            Opiekunki SKW   

                    Aneta Wrzesień i Grażyna Kiraga

          • Wielki sukces polonistyczny!

          • 12 grudnia odbył się KONKURS KURATORYJNY  II etap - rejonowy, do którego zakwalifikowała się Gabrysia Kotkowska z klasy 8a.

            Pod kierunkiem swojej polonistki Małgorzaty Boruty uczennica przygotowywała się od września, aż do grudnia.

            Razem przebrnęły   przez meandry wyznaczonych dzieł: literackich, plastycznych, filmowych. Gabrysia włożyła w to ogrom pracy. Polonistka jest z niej bardzo dumna.
            To wielki sukces naszej uczennicy i naszej szkoły.
            Gabrysiu...Trzymamy kciuki.

          • Finał Akcji – Paczka dla Bohatera

          • Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce darów na bożonarodzeniową paczkę dla Bohatera. Dzięki Waszym dobrym sercom zebraliśmy wiele artykułów spożywczych, wśród których nie zabrakło świątecznych słodkości, a także produktów chemicznych. Wszystkie dary przekazaliśmy do Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” - miejsca zbiórek z Radomia i okolic.                                                                                                    

            Świąteczne paczki, które trafią w ręce kombatantów walczących o naszą wolność z pewnością sprawią im wiele radości, ale przede wszystkim będą znakiem naszej pamięci i wdzięczności za ich patriotyczną postawę  i bohaterstwo.      

            Serdecznie dziękujemy panu Siekańskiemu, tacie Kai, za pomoc w transporcie darów. 

            Szkolny Klub Wolontariatu

          • BohaterOn gościnnie w 8a!

          • Nasza szkoła  uczestniczy w ogólnopolskim projekcie BohaterOn. Uczniowie klasy 8a brali udział w zajęciach upamiętniających niezwykłe bohaterstwo i odwagę uczestników Powstania Warszawskiego. Poznali fakty historyczne, wysłuchali wzruszających wspomnień uczestników. Ósmoklasiści pracując w grupach eksperckich świetnie poradzili sobie z powierzonymi im zadaniami. Efektem działań było opracowanie gazety Uparte serce tego miasta - warszawiacy  i ich miasto oczami reporterów.  Już wkrótce relacje z projektów z  kolejnych klas. Zapraszamy już dziś!

            Pasjonaci historii PSP 25

             

          • Śladami Kamieni na szaniec

          •           29 listopada klasa 7 i 8 wyjechały na wycieczkę do Warszawy  śladami Kamieni na szaniec.
            Pierwszym punktem na mapie zwiedzania był Cmentarz Stare Powązki - miejsce spoczynku książkowych i realnych bohaterów: Alka, Rudego, Zoski i wielu innych zasłużonych. Aleja brzozowych krzyży ujęła nas za serca. Ciszą oddaliśmy hołd tym młodym ludziom, którzy walczyli za nasza wolność.

            Kolejnym obiektem jaki odwiedziliśmy było Muzeum Pawiak.To miejsce, to więzienie wzbudziło w nas ogromne emocje, uzmysłowiło wagę i rangę cierpienia, siły i miłości do ojczyzny. Z głową pełną myśli, z sercem pełnym uczuć ruszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedziliśmy pełne interakcji wnętrza, bogate w "żywe" wspomnienia o wojnie, o Polakach, o bólu i odwadze.

            Z przewodnikiem poznaliśmy ludzkie historie, poczuliśmy namiastkę ukrywania się w kanałach i odbyliśmy "wędrówkę" po każdym dniu Powstania.
            Ta wycieczka była inna...wartościowa, emocjonująca, bogata w emocje i wrażenia.

            Uświadomiła nam jak dobrze było wrócić do ciepłego domu, własnego pokoju, w naszej wolnej Polsce!

          • Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

          • Zapraszamy całą Społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera.

            Co zbieramy?

            Produkty spożywcze: olej, cukier, ryż, kasza, makaron, konserwy rybne i mięsne, warzywa w puszce, owoce w puszce, herbata, kawa, kakao, słodycze, czekolada, płatki kukurydziane itp.

            Produkty chemiczne: pasta do zębów, mydło, szampon, płyn do naczyń, proszek do prania, płyn do podłóg, płukania tkanin itp.

             

            Zbiórka zakończy się 8 grudnia 2023 roku.

             

            Wystarczy przynieść wybrany produkt. Zebrane dary przekażemy do Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”– Organizatora akcji w Radomiu. Tam będą przygotowywane paczki świąteczne dla żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osób represjonowanych przez PRL oraz weteranów rannych podczas misji pokojowych.

            Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca…

            Szkolny Klub Wolontariatu                                                                                                    Opiekunowie: Aneta Wrzesień i Grażyna Kiraga

          • Światowy Dień Pluszowego Misia

          • Jak co roku w naszej szkole odbyły się urodziny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W "Misiolandii" uczniowie zastali otaczającą ich przepiękna dekoracje. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Pani Dyrektor Anetta Tomczyk przeczytała najmłodszym  opowiadanie o psotnym misiu, uczniowie zauroczenia wykonaniem jednogłośnie przyjęli Panią Dyrektor do grona wielbicieli misiów.
            Później przyszedł czas na podziwianie recytacji Ani i Marty z klasy 4. Z kolei uczniowie klasy 7 zainscenizowali bajki o misiach. Przerwą w słuchaniu   była nauka piosenki i tańca , który wspólnie wykonywali uczniowie i nauczyciele. Było wesoło! Odpoczynkiem i relaksem  po tych podskokach była ciepła opowieść o Misiu i jego serduszku dopowiadana do pięknych i kolorowych kart. Emocjom nie było końca gdy pojawiły się zabawy z chustą animacyjna i filmiki o zwyczajach misiów. Na przekąskę podano misiów żelki, ale punkt kulminacyjny dopiero miał nadejść.

            Przy zgaszonym świetle wjechał ogromny urodzinowy tort , który znikał wraz z naszym rosnącym apetytem. Po torcie nadszedł czas na prezenty - Bartosz Heda, uczeń klasy 8 specjalnie na tę okazję stworzył breloczk i - figurki przestrzenne, które wykonał w szkole w drukarce 3D, specjalnie dla młodszych kolegów.

            A już w poniedziałek rozstrzygnięcie konkursu!!!!

            Do zobaczenia